spot_img
spot_img

2.HMNL-Istok | Uvjerljive pobjede Olimpijca i Slatine

Objavljeno:

Jučer su odigrane prve dvije utakmice 10. kola 2. HMNL – Istok. Olimpijac i Slatina su upisali uvjerljive pobjede protiv Male Mljekare, odnosno Vinkovaca i izdvojili se na vrhu ljestvice. Nažalost, uobičajeno za 2. HMNL – Istok ne znamo termin utakmice između Jakšića i druge momčadi Osijeka jer sve informacije o terminima u velikoj većini slučajeva nalazimo na društvenim mrežama klubova, a o ovoj nismo ništa saznali.

U nastavku opširnije o jučer odigranim utakmicama…

10. kolo

OLIMPIJAC – MALA MLJEKARA 8:2 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Štefančić (6′), 2:0 Veočić (16′), 3:0 Prkić (22′), 4:0 Prkić (24′), 5:0 Veočić (29′), 5:1 Stupar (33′), 6:1 Štefančić (35′), 6:2 Kajfeš (37′), 7:2 Mišković (38′), 8:2 Prkić (39′)

Županjci su sjajno otvorili susret i poveli u šestoj minuti pogotkom Štefančića. Deset minuta kasnije za udvostručenje prednosti je zabio Veočić te se rezultatom 2:0 za domaćina otišlo na odmor. Sjajno su drugo poluvrijeme otvorili domaćini i s dva pogotka Prkića u 24. minuti otišli na velikih +4. Sredinom drugog poluvremena Veočić je svojim drugim pogotkom na susretu donio Olimpijcu najvećih pet pogodaka prednosti. Stupar je u 33. minuti smanjio zaostatak, no samo dvije minute kasnije drugi put se u strijelce upisao i Štefančić te vratio domaćina na +5. Još je jednom tri minute prije kraja zaostatak Valpovčana smanjio Kajfeš, no Mišković i Prkić koji je došao do hattricka su postavili konačnih 8:2 i Olimpijac je tako ostao na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, bodovno izjednačen sa Slatinom, no i uz utakmicu manje, sad već poznatu utakmicu protiv Jakšića na koju gosti nisu došli, no utakmica još nije službeno zavedena jer bi to označilo i izbacivanje Jakšića iz lige što se želi izbjeći i nastoji se naći novi termin za odigrati ovu utakmicu.

SLATINA – VINKOVCI 9:1 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Dor. Bogati (2′), 2:0 Rupčić (7′), 3:0 Rukavina (8′), 4:0 Rupčić (18′), 5:0 Šantić (27′), 6:0 Čović (28′), 7:0 Rupčić (35′), 8:0 Zdelar (38′), 8:1 Kovač (39′), 9:1 Nikšić (40′)

Jednako uvjerljivu izvedbu kao i Olimpijac su pružili igrači Slatine. Domaćini su poveli već nakon dvije minute igre pogotkom Doriana Bogatija. Rupčić i Rukavina su s dva ekspresna pogotka u osmoj minuti odveli domaćina na tri pogotka prednosti, a za 4:0, rezultat kojim se otišlo na odmor je dvije minute prije pauze još jednom pogodio Rupčić. Mreže su potom mirovale sve do 27. minute kada smo ponovno vidjeli dva ekspresna pogotka Slatinjana. Pogodili su Šantić i Čović. Rupčić je upisao hattrick u 35. minuti, a za najvećih +8 je dvije minute prije kraja zabio Zdelar. Minutu kasnije je počasni pogodak za Vinkovčane postigao Kovač, a konačnih 9:1 je u zadnjoj minuti postavio domaći golman Nikšić. Obje momčadi za svog sljedećeg protivnika čekaju ždrijeb s obzirom da su odigrali deset kola nakon kojih slijedi treći krug natjecanja, a parovi se biraju ždrijebom na temelju plasmana nakon desetog kola.