spot_img
spot_img

2.HMNL-jug | Efikasni Murter i Pakoštane, Mejaši bolji od Bačvica

Objavljeno:

Nakon što su u subotu odigrana tri prva susreta 7. kola 2.HMNL-jug, jučer su odigrana preostala tri susreta, a pobjede su ostvarili Pakoštane, Murter i Mejaši. Pakoštane su u izuzetno efikasnom susretu slavili u Solinu, Murter je na svom parketu nadigrao Porto Tolero, dok su Mejaši u gradskom dvoboju kao gosti slavili protiv Bačvica.

SOLIN 1980 – PAKOŠTANE  7:10 (4:7)
STRIJELCI: 0:1 Šarin (1′), 1:1 Vujić (4′), 1:2 Šarin (5′), 2:2 Cvjetković (6′), 2:3 Maksan (7′), 2:4 Šarin (10′), 2:5 Šarin (10′), 2:6 Šarin (11′), 3:6 Plazibat (14′), 3:7 Šarin (17′), 4:7 Plazibat (18′), 5:7 Plazibat (22′), 6:7 Vujić (25′), 6:8 ag-Duvnjak (26′), 6:9 Kalac (28′), 7:9 Plazibat (36′), 7:10 Birkić (39′)

Najefikasniji susret kola odigran je u solinskoj Bilankuši gdje su Pakoštane slavile protiv Solina rezultatom 7:10. Goste je do pobjede predvodio sjajni Mate Šarin postigavši čak šest zgoditaka u prvom poluvremenu kada su gosti i ostvarili značajnu prednost koju do kraja susreta nisu ispuštali. Istina, Solinjani su se u nastavku primakli na samo gol zaostatka, no dalje nije išlo. Uz već spomenutog Šarina, vrijedi izdvojiti i Stipu Plazibata kod domaćih čija četiri zgoditka ipak nisu pomogla Solinjanima da izbjegnu novi prvenstveni poraz, te tako ostaju na dnu ljestvice kao jedina momčad bez osvojenog boda.

MURTER – PORTO TOLERO  10:3 (6:1)
STRIJELCI: 1:0 Popov (5′), 1:1 Domić (5′), 2:1 Celić (7′), 3:1 Popov (8′), 4:1 Celić (9′), 5:1 Marčić (10′), 6:1 Popov (15′), 6:2 Krilić (25′), 7:2 Ježina (28′), 8:2 Marčić (29′), 9:2 Popov (30′), 9:3 Malić (36′), 10:3 Popov (39′)

U dvoboju Murtera i Porto Tolera očekivali smo znatno više neizvijesnosti, no sami pogled na kadar s kojim su gosti došli nas je brzo razuvjerio. Naime, Pločani su nastupili sa samo dva igrača na klupi za pričuve, što je uvelike olakšalo “otočanima” put do pobjede. Susret će ostati upamćen kao debitantski nastup nekadašnjeg nogometnog vratara Ježine koji u Murteru ipak neće biti među vratnicama, a Ježina je svoj debi na futsal parketu obilježio zgoditkom. Svakako vrijedi izdvojiti učinak raspoloženog Popova koji je s pet postignutih zgoditaka predvodio Murter do na koncu uvjerljivih 10:3.

BAČVICE – MEJAŠI  3:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Mikulić (10′), 1:1 Filipović (17′), 1:2 Vučemilović-Grgić (17′), 2:2 Mikulić (18′), 3:2 Gabrić (20′), 3:3 Cikojević (24′), 3:4 Božinović (26′)

Nakon četiri poraza u uvodna četiri kola, Mejaši su jučer ostvarili i treću uzastopnu pobjedu. U gradskom dvoboju s Bačvicama splitski je “Div iz predgrađa” slavio rezultatom 3:4 preokrenuši zaostatak 3:2 s poluvremena u konačnu pobjedu. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, pa su tako Bačvice povele golom Mikulića, da bi gosti s dva gola unutar jedne minute došli do 1:2. Do odmora novi preokret te Bačvice preko Mikulića i Gabrića dolaze do 3:2 nakon prvih 20 minuta igre. U nastavku su Mejaši golovima Cikojevića i Božinovića u 26. minuti došli do 3:4, a rezultat se nije do kraja mijenjao te su gosti tako ostvarili novu pobjedu dok su Bačvice upisale i četvrti uzastopni poraz.