30.2 C
New York
spot_img
spot_img

2.HMNL-jug | Hajduk potvrdio naslov prvaka, Heroji 2007 i Podstrana pobjedama zaključili sezonu

Objavljeno:

Ove subote odigrana su prva tri susreta posljednjeg kola 2.HMNL-jug, a najvažnija vijest među svim tim utakmicama je pobjeda Hajduka nad Murterom i osiguran naslov prvaka. Na ostala dva susreta svjedočili smo visokoj pobjedi Podstrane koja je ispratila Pakoštane u niži rang te pobjedi Heroja 2007 nad drugoplasiranim Kijevom.

Više detalja donosimo Vam u nastavku…

22. kolo

PAKOŠTANE – PODSTRANA  1:10 (0:3)
STRIJELCI: 0:1 Medak (2′), 0:2 Vidošević (5′), 0:3 Medak (12′), 0:4 Radić (27′), 0:5 Medak (29′), 0:6 Medak (31′), 0:7 Medak (31′), 1:7 N.Stojanov (34′), 1:8 Medak (37′), 1:9 Čavara (39′), 1:10 Medak (40′)

Prvi susret dana pružio nam je čak jedanaest pogodaka, a nevjerojatnih deset je bilo od strane Podstrane. Pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno u prvom poluvremenu u kojem su gosti imali tri pogotka prednosti, dva od strane Medaka i jedan od Vidoševića. Podstrana je u drugom dijelu nastavila u još jačem ritmu te je stigla do sedam postignutih pogodaka prije nego su Pakoštane zabile jedan. Prvi pogodak u nastavku zabio je Radić. a nakon toga su uslijedila nova tri pogotka Medaka. Stojanov je šest minuta prije kraja postigao jedini pogodak domaće ekipe na susretu, a gosti su do kraja zabili još preko Čavara te ponovo dva puta preko Medaka. Medak je postigao čak sedam pogodaka na ovom susretu te je privremeno zasjeo na prvo mjesto u poretku strijelaca, ali kasnije istog dana Stipe Vrdoljak je osigurao naslov najboljeg strijelca lige. Podstrana je tako okončala sezonu na trećem mjestu sa drugom najboljom razlikom, a Pakoštane će ovo sezonu pokušati zaboraviti što prije i vratiti se u treći razred hrvatskog fustala.

HAJDUK – MURTER  7:0 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Kulić (3′), 2:0 Blažević (9′), 3:0 Bradarić (33′), 4:0 10m-Vrdoljak (35′), 5:0 Vrdoljak (38′), 6:0 Melvan (39′), 7:0 Melvan (40′)

Jedan od dva susreta odigrana u istom terminu bio je onaj Hajduka i Murtera u kojem je domaćin potvrdio naslov prvaka. Sve pogotke na susretu vidjeli smo u prvih i posljednjih deset minuta susreta. U prvom poluvremenu strijelci su bili Kulić i Blažević te je Hajduk na predah otišao s dva pogotka prednosti. U posljednjih sedam minuta palo je čak pet pogodaka počevši s Bradarićem, a nakon njega su uslijedila dva ranije spomenutog Vrdoljaka (jedan sa deset metara) te naposljetku dva od strane Melvana. Hajduk se okrunio naslovom prvaka, više nego zasluženo te se sada okreću izazovima koji im slijede. Murter je barem privremeno šesti, no neovisno o ostalim rezultatima sigurno je da će sezonu završiti po sredini tablice.

HEROJI 2007 – KIJEVO  6:4 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Junaković (7′), 2:0 Rubelj (19′), 3:0 Rubelj (21′), 3:1 Palavra (25′), 3:2 Matić (26′), 4:2 Jarmanović (27′), 5:2 Jarmanović (28′), 5:3 Palavra (31′), 5:4 Palavra (32′), 6:4 Rubelj (39′)

Drugi susret odigran u istom terminu donio nam je malo iznenađenje u vidu poraza Kijeva kojem je trebala pobjeda da uz eventualni poraz Hajduka dođe do titule. Heroji 2007 su poveli u sedmoj minuti preko Junakovića te su do vodstvo zadržali do kraja susreta. Minutu prije predaha Rubelj je povisio prednost, a isto je učinio i u prvoj minuti nastavka. Gosti su se dva brza pogotka Palavre i Matića vratili u igru, ali dva jednako brza pogotka Jarmanovića su vratili originalnu distancu. Par minuta kasnije Palavra je dva nova pogotka stigao do “hattricka” te je još jednom gostima dao nadu, ali ta nada je umrla trećim pogotkom Rubelja minutu prije kraja. Na kraju Kijevo nije stiglo do željenog cilja, ali mora se priznati da su bili vrhunski protivnik Hajduku te da su održali utrku živom do posljednjeg kola, a nema sumnje da im se apetiti neće smanjiti i iduće sezone. Heroji 2007 su svoju solidnu sezonu okončali kao četvrtoplasirana ekipa te im sada slijedi zaslužen period odmora.

Posljednja tri susreta ove sezone u 2.HMNL-jug su danas na rasporedu, a među njima su okršaji Hrvatskog Dragovoljca i Bačvica, Kaštela i Solina 1980 te Mejaša i Porto Tolera.