spot_img
spot_img

2.HMNL-jug | Hajduk uvjerljiv, remi u derbiju Kijeva i Podstrane

Objavljeno:

Jučer su odigrani prvi susreti 7. kola 2.HMNL-jug. Hajduk je uvjerljivo slavio protiv Kaštela i zadržao tako vrh ljestvice. Štoviše, Splićani su povećali prednost na vrhu ljestvice zahvaljujući remiju najbližih pratitelja. Naime, Kijevo i Podstrana su u derbiju kola u Kninu podijelili bodove odigravši 4:4. Spomenimo i kako je prvu ovosezonsku pobjedu ostvario Hrvatski dragovoljac koji je slavio protiv Heroja 2007.

7. kolo

Hajduk je prošle sezone s Kaštelanima vodio neizvjesne borbe u županijskom rangu natjecanja, no ove sezone osnaženi Hajduk i oslabljena Kaštela očito nisu na istom levelu. Splićani su u dvorani u Lori uvjerljivo slavili s po tri gola u svakom poluvremenu, a dvostruki strijelci bili su Bradarić i Vrdoljak. Splićani su tako ostvarili novu pobjedu, a zanimljivo je spomenuti da momčad Marina Babića nakon nepotpunih sedam odigranih kola ima najefikasniji napad i najbolju obranu lige.

U derbiju kola Kijevo i Podstrana su u Kninu odigrali 4:4. Susret je to u kojem su Kninjani ispustili veliku prednost, te su u završnici susreta ostali bez sva tri boda. Već u prvoj minuti Franjkić je zabio za prednost domaćina, no nakon toga gosti preuzimaju inicijativu, no vratar Mišković je nesavladiv. Uoči odlaska na odmor Franjkić je udvostručio prednost Kijeva, a u ranoj fazi nastavka Matić je zabio za 3:0, te se doimalo tada da će Kninjani ostvariti vrijednu pobjedu. No ipak, gosti tada prelaze na igru s golmanom-igračem, te se s dva gola unutar dvije minute vraćaju u igru. Golom Šamije u 36. minuti Kijevo dolazi do +2, no gosti vrlo brzo uzvraćaju golom Dolića za 4:3. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice. Dvije sekunde prije kraja iz kornera je odigrana povratna lopta za Dolića koji sa zvukom sirene zabija za 4:4 i podjelu bodova u ovom sjajnom derbiju.

Hrvatski dragovoljac je u dvoboju s gostima iz Vodica ostvario prvu ovosezonsku pobjedu. Dugo su na omiškom Ribnjaku mirovale mreže. Tek u 28. minuti Jonjić zabija za prednost domaćina, a taj zgoditak kao da je “otvorio špinu” jer su uskoro s nova dva zgoditka “dragovoljci” došli na korak do pobjede. Gosti se u 35. minuti vraćaju u igru golom Bugarije, no pobjeda domaćih nije dolazila u pitanje. Štoviše, “dragovoljci” su do kraja propustili realizirati dva kaznena udarca s 10 metara, a jednom su isto propustili i gosti. Konačnih 4:1 postavlja svojim drugim zgoditkom Budić u posljednjoj minuti susreta.

HAJDUK – KAŠTELA  6:0 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Vrdoljak (5′), 2:0 Bradarić (6′), 3:0 Roguljić (18′), 4:0 Bradarić (29′), 5:0 Vrdoljak (33′), 6:0 Kulić (35′)

KIJEVO – PODSTRANA  4:4 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Franjkić (1′), 2:0 Franjkić (20′), 3:0 I. Matić (23′), 3:1 Medak (27′), 3:2 Dolić (29′), 4:2 Šamija (36′), 4:3 Dolić (38′), 4:4 Dolić (40′)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – HEROJI 2007  4:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Jonjić (28′), 2:0 Budić (30′), 3:0 Vukasović (31′), 3:1 Bugarija (35′), 4:1 Budić (40′)

Preostala tri susreta 7. kola na rasporedu su danas. Posljednjeplasirani Solin 1980 traži prve ovosezonske bodove protiv Pakoštana, Murter dočekuje Porto Tolero koji ima priliku pobjedom doći na diobu 2. mjesta, dok u posljednjem susretu kola u gradskom dvoboju Bačvice dočekuju Mejaše.