spot_img
spot_img

2.HMNL-jug | Remi u Kaštelima, pobjede Kijeva i Heroja 2007

Objavljeno:

Jučer su odigrani prvi susreti 10. kola 2.HMNL-jug. Kaštela i Porto Tolero su podijelili bodove odigravši 4:4, Heroji 2007 su uvjerljivo slavili protiv Murtera, dok je Kijevo teško izborenom pobjedom na gostovanju kod Pakoštana nastavio lov na vodeći Hajduk.

Više detalja o odigranim susretima donosimo u nastavku.

10. kolo

KAŠTELA – PORTO TOLERO  4:4 (3:1)
STRIJELCI: 1:0 Kovačević (2′), 1:1 D. Domić (5′), 2:1 Šimunović (8′), 3:1 Plazonić (19′), 3:2 Herceg (35′), 3:3 T. Domić (36′), 3:4 T. Domić (39′), 4:4 Šimunović (40′)

Dvoboj Kaštelana i Pločana bio je humanitarnog karaktera. Naime, sav prihod od ulaznica doniran je za dječji dom Maestral. Što se samog susreta tiče, uzbuđenja nije manjkalo. Kaštelani su imali velikih 3:1 na poluvremenu, a rezultat se nije mijenjao sve do završnih 5 minuta. Prethodno su Kaštelani nakon isključenja Stjepanovića u 32. minuti propustili iskoristiti brojčanu prednost i tako možda i osigurati pobjedu. Pločani su se obranili, nisu se predavali, te su u uzbudljivoj završnici došli do preokreta, da bi Kaštelani na koncu s golmanom-igračem spašavali remi. U konačnici je podjela bodova ishod kojim domaći zasigurno nisu zadovoljni jer su većim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, no poraza su se spasili na samom izdisaju susreta.

HEROJI 2007 – MURTER  8:2 (3:1)
STRIJELCI: 0:1 Mudronja (3′), 1:1 Kuman (7′), 2:1 Brajković (10′), 3:1 Pešić (10′), 4:1 Junaković (21′), 5:1 Brajković (25′), 6:1 Kuman (33′), 6:2 Celić (34′), 7:2 Bugarija (36′), 8:2 Pešić (36′)

Neočekivano uvjerljivo Heroji 2007 su slavili protiv Murtera. Gosti su poveli već u 3. minuti golom Mudronje, no momčad iz Vodica je s tri gola unutar tri minute kreirala preokret za 3:1 sredinom prvog poluvremena. U nastavku su Vodičani došli do 6:1, gosti su tek privremno smanjili, da bi Heroji 2007 na koncu s još dva zgoditka došli do uvjerljive pobjede – 8:2.

PAKOŠTANE – KIJEVO  3:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Horvat (8′), 1:1 Djak-Božić (9′), 2:1 Horvat (12′), 2:2 Milas (12′), 3:2 Horvat (15′), 3:3 Šamija (35′), 3:4 Knežević (37′)

Uzbudljivo je bilo u dvoboju Pakoštana i Kijeva, gdje su domaći većim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, da bi na koncu ostali praznih ruku. Horvat je triput dovodio Pakoštane u prednost, no gosti su se svaki put vraćali. Presudan trenutak dogodio se u 32. minuti kada nakon isključenja Ljubića domaći pri rezultatu 3:2 ne koriste brojčanu prednost. Kninjani su se obranili, te nakon toga golovima Šamije i Kneževića kreirali preokret za velika tri boda.

Preostala tri susreta 10. kola na rasporedu su danas. Mejaši na Gripama dočekuju Podstranu, dok se u gradskom derbiju sastaju Hajduk i Bačvice. U derbiju začelja sastaju se pak Hrvatski dragovoljac i Solin 1980.