spot_img
spot_img

Derbi na Ribnjaku okončan podjelom bodova

Objavljeno:

U derbiju 14. kola HMNL Olmissum i Square su podijelili bodove odigravši 1:1. Nakon siromašnog prvog poluvremena gdje nismo mnogo toga vidjeli, sve zanimljivo dogodilo se u nastavku. Olmissum je poveo lijepim golom Žilića, a rezultat se nije mijenjao sve do isteka 38. minute kada gosti dolaze do izjednačenja golom slovačkog reprezentativca Ševčika. Susret je tako okončan podjelom bodova čime su u konačnici zasigurno zadovoljniji gosti koji su zadržali tri boda prednosti ispred Omišana.

Kontrolor suđenja: Rino Pavlov

OLMISSUM: Nikola Čizmić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Josip Jurlina, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Iiro Olavi Vanha, Antonio Sekulić, Tomislav Stojanović, Duje Zemunik, Vinko Rozga, trener: Frane Despotović

SQUARE: Zoran Primić, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Lassi Arttu Valtteri Lintula, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Matuš Ševčik, Maro Đuraš, Guilherme Dos Santos, Lujo Jurišić, trener: Marin Jukić

STRIJELCI: 1:0 Žilić (23′), 1:1 Ševčik (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (5+3); Square 10 (5+5)

Žilić (5′), Sekulić (18′), Bukovec (25′) – OLMISSUM
Jurišić (3′), Duvančić (18′), Cvjetković (32′), Lintula (38′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (SQUARE)

Uoči početka susreta uručen je trofej Sekuliću za najboljeg igrača Hrvatske u 2023. godini. Olmissum je u susret ušao bez Josipa Juretiać koji je isključen u posljednjem kolu u Makarskoj, dok kod gostiju nije bilo ozljeđenih Perovića, Kljunka i Hrkaća.

Prvo uzbuđenje bilježimo već u 2. minuti kada je Sekulić primio loptu na poziciji pivota, pored Cvjetkovića i istrčalog Primića otišao u desnu stranu i izborio se za poziciju za udarac, no loptu na gol-liniji zaustavlja Džanković. Početak je to koji je obećavao, no uslijedilo je dulje razdoblje bez većih uzbuđenja, sve do 10. minute kada su Omišani dvaput zaprijetili, no Primić vrlo dobro zaustavlja udarce Žilića i Kusture. Minutu kasnije bilježimo pokušaj Guilhermea iz vrlo dobre pozicije s desne strane, no Brazilac je pucao ravno u Čizmića. U 16. minuti bilježimo vrlo dobar udarac Sekulića i novu dobru intervenciju Primića. Do kraja poluvremena vrijedi još izdvojiti priliku Omišana iz posljednje minute kada Primić atraktivnom intervencijom brani udarac Kusture. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0, ali i poprilično siromašnom igrom.

Već u drugoj minuti nastavka ponudila se domaćinu lijepa prilika iz prekida nakon nedozvoljenog vraćanja lopte Primiću, no Kustura na dodavanje Žilića puca preko gola. Minutu kasnije Olmissum ipak dolazi do prednosti. Sjajno je Žilić s 10-ak metara zabio od vratnice za 1:0. Dvije minute kasnije Omišani imaju kontru 3 na 2 gdje Hrstić dodaje lijevo za Bukovca čiji udarac brani Primić. U 26. minuti bilježimo vrlo dobar udarac Đuraša s 10-ak metara koji odlazi tik uz vratnicu. Minutu kasnije uzvratili su domaći velikom prilikom gdje Vanha sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje u sredinu gdje Sekulić neometan s 5-6 metara ne uspijeva savladati Primića. U 31. minuti zaiskrilo je na obje strane. Najprije su suci propustili dosuditi evidentno igranje rukom Čizmića izvan kaznenog prostora, da bi nedugo zatim nakon lijepo izigrane akcije udarac Žilića u kaznenom prostoru rukom blokirao Ševčik, no suci se još jednom nisu oglasili. Nakon toga uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 38. minute kada gosti dolaze do izjednačenja. Igrom s golmanom-igračem izigrana je visoko postavljena onbrana “zeleno-plavih”, a Ševčik iskosa s lijeve strane lijepo pogađa suprotni kut vratara Čizmića za 1:1. Vrlo brzo su mogli Omišani uzvratiti, no Đuraš je na gol-liniji zaustavio udarac Sekulića. U 39. minuti još su jednom domaćini bili blizu vodećeg zgoditka. Sekulićev udarac iz okreta sjajno je zaustavio Primić, lopta se odbija do Vanhe čiji udarac sjajno na gol-liniji prsima zaustavlja Đuraš. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te je derbi na omiškom Ribnjaku okončan podjelom bodova.