spot_img
spot_img

Dinamo uvjerljivom pobjedom nad Osijekom najavio Ligu prvaka

Objavljeno:

U zagrebačkoj “dvojci” Dinamo je nadigrao Osijek te se tako vratio na pobjedničke staze. “Modri” su bili dominantnija momčad tokom većeg dijela susreta dok su Osječani jedino pozitivno iz ovog susreta imali u prvih 10 minuta susreta kada su pokazali igru dostojnoj prvoj ligi.

Kontrolor suđenja: Sendi Soldatić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Mateo Mužar, Neven Zonjić, Filip Novak, Ivan Pavlić, Dominik Fotak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Antonio Konsuo, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, trener: Matija Đulvat

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Matias Mijić, Josip Šalaj, Filip Petrušić, Luis Eduardo De Lima, Leon Amidžić, Nebojša Popović, Domagoj Damjanović, Jakov Jurišić, Matej Špijonjak, Luka Kovač, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 1:0 Zonjić (3′), 2:0 Perić (14′), 3:0 Dekanić (16′) 4:0 Perić (17′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 6 (4+2), Osijek 6 (4+2)

Prgomet (7′), Perić (22′)– FUTSAL DINAMO
Damjanović (21′)– OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE:  Luka Perić (DINAMO)

Susret započinje onako kako smo i očekivali: Dinamo je preuzeo posjed i pokazivao veću tendenciju prema naprijed. Takav hrabar stav dovodi “modre” u vodstvo u 3.minuti. Novak je asistirao Zonjiću koji briljantno okreće svog čuvara te “špicom” upućuje jak šut u donji lijevi kut Rončevićevog gola. Početna inicijativa “modrih” splasnula je nakon pogotka, a onda su se probudili Osječani. Prvotno su pokušali Damjanović i Šalaj, ali je njihove udarce ukrotio Piplica. Najbolju priliku u prvom dijelu “bijeli” su propustili u 7. minuti. Petrušić fantastično gura loptu kroz noge Konsuou te se probija u izravni duel s Piplicom, ali pogađa samo stativu. Da je Osijek ipak pokazao malo zube prvaku potvrđuje i podatak da su “bijeli” u prvoj četvrtini uputili u okvir 4 udarca naspram 2 Dinamova. Međutim, najavu nove dominacije “modrih” nagovijestio je Vučković snažnim udarcem iz slobodnog udarca u 10. minuti. Povećanje vodstva gledamo pak u 14. minuti kada je sjevnula kontra u režiji Čekol-Perić, a baš je posljednji bio strijelac za 2-0. Samo dvije minute poslije već je 3-0 za Dinamo. Postružin je izveo out te pronašao samog Dekanića koji s 9 metera matira nemoćnog Rončevića. Golijadu “Purgera” zatvara Perić svojim drugim pogotkom večeras samo minuti kasnije. Do kraja poluvremena Dinamo je nastavio svoju dominaciju te su svoje snažne šuteve ciljali Vučković i Čekol, ali nisu bili precizni.

Na početku drugog dijela se više baziremo na grubu igru Osiječana koji su pomalo nemotivirano izišli u nastavak susreta predvođeni danas poprilično grubim Špijonjakom. Prve prilike u drugom poluvremenu su imali Čekol i Perić. Perić je fenomenalno okrenuo Petrušića, ali je njegov pokušaj obranio Rončević. Čekol je pak pucao izbliza, ali samo u blok. Osječani su mogli smanjiti rezultat u 25. minuti kada su u dva navrata svoje udarce okušali Šalaj i Damjanović. Prvi je lako ukrotio vratar Pavlić, a drugi je završio tik pored vratnice. Treća četvrtina susreta obilježena je Zonjićem koji je u tri navrata briljantno okretao De Limu, Petrušića i Damjanovića, ali nije uspio savladati vratara “bijelo-plavih”. U 30. minuti Osijek pokušava s igrom golman-igrač, međutim, takva igra donosi samo dva promašaja Dinamovog Novaka što trener Osijeka, Saša Voldin, ocjenjuje nepotrebnim te par minuta nakon vraća Rončevića na vrata. Do kraja je Dinamo mirno kontrolirao susret te tako ubilježio nova 3 boda. “Modri” se nakon prošlotjednog poraza od Squera vraćaju na pobjedničke staze te se okreću Ligi prvaka. Osječani pak s ovim porazom upisuju treći ovosezonski poraz iz četiri odigrana kola te ih u nastavku prvenstva očekuju dva teška gostovanja u Split i Dubrovnik.