spot_img
spot_img

Francuska pobjedom u Zagrebu na korak do Svjetskog prvenstva

Objavljeno:

Hrvatska futsalska reprezentacija još je jednom poražena od Francuske, čime su Francuzi došli na korak do plasmana na Svjetsko prvenstvo. U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom pred prepunim tribinama zagrebačkog Doma sportova “mini vatreni” su rano poveli golom Sekulića, te su s minimalnom prednošću otišli na odmor. No ipak, Francuzi su u nastavku bili bolji, došli do izjednačenja, a na samom isteku vremena iskoristili su igru naše reprezentacije bez vratara i golom u nebranjenu mrežu došli do velike pobjede.

Kontrolor suđenja: Gjergji Bitri (MLT)

HRVATSKA: Zoran Primić, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Duje Kustura, Niko Vukmir, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Josip Jurlina, David Mataja, Kristijan Postružin, Marko Kuraja, Antonio Sekulić, Ante Piplica, trener: Marinko Mavrović

FRANCUSKA: Francis Lokoka, Sid Belhaj, Mamadou Toure, Ronny Zakehi, Ayoub Saadaoui, Nelson Lutin, Artur Tchato, Mamadou Toure, Ouassini Guirio, Nicolas Menendez, Steve Bendali, Souheil Mouhoudine, Amin Benslama, Louis Marquet, trener: Raphaël Reynaud

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (3′), 1:1 Toure (24′), 1:2 Mouhoudine (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 9 (5+4); Francuska 9 (4+5)

Kuraja (7′), Mataja (10′), Postružin (10′) – HRVATSKA
Mouhoudine (7′), Lutin (10′) – FRANCUSKA

IGRAČ UTAKMICE: Mamadou Toure (FRANCUSKA)

Za razliku od prošlotjednog dvoboja u Lavalu, “trikolori” su u ovaj susret ušli bez kapetana i ponajboljeg igrača prošlotjednog dvoboja (2 gola) Mohammeda zbog žutih kartona. Uz Mohammeda kod Francuske u sastavu nije bilo ni Amina Benslame. Umjesto spomenutog dvojca u sastavu “trikolora” su se našli Artur Tchato i Michael Andrade, te su obojica našli svoje mjesto u početnoj postavi. S druge strane u redove “mini vatrenih” vratio se nakon ozljede Kristijan Postružin (također u startnoj postavi), a Filip Bašković koji je branio u Lavalu ovoga puta nije bio niti u zapisniku.

Već u 1. minuti Tchato je ozbiljno zaprijetio, a Primić upisuje prvu dobru intervenciju. Nedugo zatim uzvratila je Hrvatska kada Postružin proigrava na drugoj vratnici Perića, no gosti otklanjaju opasnost. U 3. minuti Hrvatska je povela. Sekulić se na 12 metara od gola odlučio na udarac i “probušio” Lokoku za erupciju oduševljenja lijepo popunjenih tribina – 1:0! Od početka susreta sudački dvojac iz “skijaške” Norveške nije djelovao dorastao susretu ove važnosti. Tako je nekoliko prekršaja francuskih igrača ostalo nekažnjeno, gdje izdvajamo ruku u lice Marinovića, a s druge strane našoj je reprezentaciji suđeno nekoliko diskutabilnih prekršaja, s posebnim naglaskom na onaj peti koji nas je već sredinom poluvremena doveo u neugodnu situaciju. Hrvatska je igrala sjajno, imala stalnu inicijativu, no u 14. minuti Francuzi su propustili veliku priliku za izjednačenje. Iz kornera naše reprezentacije izrodila se kontra gostiju, Mouhoudine je izašao sam pred Primića a Dubrovački vratar sjajnom intervencijom spašava naš gol. Nakon toga Francuzi su preuzeli inicijativu, no nisu ozbiljnije ugrozili gol sigurnog Primića.

Već u prvoj minuti nastavka Hrvatska je ozbiljno zaprijetila. Postružin je lijepo proigrao Perića koji s vrha kaznenog prostora iz okreta šalje loptu tik uz vratnicu.  Na sličan način uzvratili su Francuzi u 23. minuti. Duga lopta prema pivotu Menendezu čiji je udarac prohujao za malo pored gola. Minutu kasnije Francuska je izjednačila. Menendez je prošao po desnoj strani i ubacio pred gol gdje je Toure izmaknuo pažnji Kuraje i zabio za 1:1. U 26. minuti Francuzi su propustili veliku priliku za doći do prednosti. Perić je pod prekršajem izgubio loptu na centru, a u situaciji 2 na 1 Primić sjajno brani udarac Belhaja. Već u 27. minuti Francuzi su ušli u bonus s akumuliranim prekršajima, no usprkos tome “trikolori” su iz minute u minutu bili sve bolji te je Primić u nekoliko navrata spašavao Hrvatsku. U 36. minuti Francuzi su opasno zaprijetili iz kontre, a Primić sjajno zaustavlja udarac Tourea i zadržava nas u egalu. U završne tri minute Hrvatska ulazi s Marinovićem u ulozi golmana-igrača, no nema rješenja za vrlo dobru obranu Francuza. Hrvatska u tri minute igre s golmanom-igračem nije ozbiljnije zaprijetila, a da stvari budu još gore Francuska je na samom isteku vremena golom Mouhoudinea u nebranjenu mrežu došla do sva tri boda. Hrvatska tako nije uspjela ostvariti pobjedu kojom bi u završna dva kola imala sudbinu u svojim rukama. Francuska je pobjedom došla na korak do plasmana na Svjetsko prvenstvo i teško je za očekivati da će propustiti veliku priliku. Hrvatska pak ovim porazom dolazi u neugodnu situaciju gdje do kraja kvalifikacija valja izboriti 2. mjesto koje bi pružilo nadu kroz dodatne kvalifikacije doći do završnog turnira najboljih svjetskih reprezentacija.