spot_img
spot_img

Futsal Dinamo kroz rulet penala izborio majstoricu u Zagrebu!

Objavljeno:

U sjajnoj utakmici pred prepunim tribinama omiškog Ribnjaka, Futsal Dinamo je nakon penala slavio protiv Olmissuma i izborio petu odlučujuću utakmicu finalne serije na svom parektu. Omišani su još jednom sjajno ušli u utakmicu, imali su 2:0, no gosti su se vratili u utakmicu i na koncu ostvarili veliku pobjedu koja ih dovodi u situaciju da pred svojim navijačima mogu izboriti obranu naslova prvaka.

Kontrolor suđenja: Saša Tomić

OLMISSUM: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, Iiro Olavi Vanha, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Duje Zemunik, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, trener: Frane Despotović

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 1:0 Vanha (11′), 2:0 Jurlina (13′), 2:1 T. Novak (16′), 2:2 T. Novak (20′), 2:3 Čekol (21′), 3:3 Vanha (28′)

Danijel Dekanić (50′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (FUTSAL DINAMO)

U današnji susret obe momčadi ušle su u identičnim sastavima kao i prije tri dana kada je Olmissum ostvario uvjerljivu pobjedu. Uoči početka susreta Antonio Sekulić je primio prigodni poklon od predsjednika kluba Mije Milavića. Podsjetimo, Sekulić na kraju sezone odlazi u belgijski Anderlecht te mu je ovo bila posljednja utakmica za “zeleno-plave” na omiškom Ribnjaku.

Od početka gledamo čvrstu igru s obe strane, gdje se teško dolazi do izgledne prilike. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 8. minuti kada Tihomir Novak prizemnim udarcem s 8-9 metara s desne strane pogađa vratnicu. Omišani su prvi put zaprijetili u 10. minuti kada se Bukovec iznenada našao sam s lijeve strane, no njegov udarac odlazi daleko pored suprotne vratnice. Nedugo zatim Olmissum je poveo. Čekol je izgubio loptu u svojoj polovici, a to koristi Vanha koji se našao sam pred Piplicom i prizemnim udarcem od vratnice zabio za 1:0. U 13. minuti Olmissum dolazi do povećanja prednosti. Jurlina je sjajno po lijevoj strani prošao Konsua i odmjerenim udarcem s 9 metara pogodio suprotni kut za 2:0. Minutu kasnije Omišani su slijepo odigrali kontru, lopta dolazi na lijevu stranu do Hrstića čiji udarac zaustavlja Piplica. U 16. minuti Futsal Dinamo dolazi do smanjenja zaostatka. Gudasić je lijepo proigrao Tihomira Novaka koji izlazi sam pred Rozgu i rutinski zabija za 2:1. Dvije minute kasnije Sekulić je ostao sam s Mužarom na širokom prostoru, oslobodio se za udarac, no lopta je prohujala tik uz vratnicu. U posljednjoj minuti Žilić bespotrebnim prekršajem duboko u protivničkoj polovici nudi priliku gostima za izjednačenje iz kaznenog udarca s 10 metara, a Tihomir Novak takvu priliku ne propušta i rutinski zabija za 2:2. Do kraja poluvremena mogli su gosti i do potpunog preokreta, no Čekol na drugoj vratnici ne uspijeva novim zgoditkom utišati omišku publiku. Na odmor se tako otišlo s izjednačenim rezultatom.

Već u prvoj minuti nastavka Omišani su lijepo odigrali u napadu, no udarac Sekulića odlazi izvan okvira gola. Nedugo zatim gosti dolaze do prednosti. Kustura je načinio prekršaj na 8 metara od gola, a Čekol iz slobodnog udarca zabija za preokret – 2:3! Već u sljedećoj minuti mogli su Omišani izjednačiti. Sekulić je navukao na sebe dvojicu igrača, odigrao u desnu stranu za Vanhu čiji udarac brani Piplica. U 27. minuti novu lijepu priliku propustili su “zeleno-plavi”. Vanha je iz kornera odigrao u sredinu gdje Jurlina s 3-4 metra puca pored gola. Nedugo zatim zaprijetili su gosti iz kontre 3 na 2 gdje Gudasić s lijeve strane puca preko gola. Već u sljedećem napadu Olmissum dolazi do izjednačenja. Sekulić je prošao kroz sredinu, njegov udarac s 8-9 metara Piplica odbija, a na odbijenu loptu natrčava Vanha i zabija za 3:3. U 30. minuti Omišani prijete iz kontre, no Hrstićje s loptom otišao previše u lijevo te nije ozbiljnije ugrozio Piplicu. Minutu kasnije Sekulić se na poziciji sidruna sjajnom minijaturom oslobodio Novaka no Piplica upisuje novu obranu. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja. Vrijedi spomenuti tek nekoliko pokušaja Sekulića koji nisu predstavljali veću opasnost po Piplicu. Ostalo je 3:3, te se otišlo u produžetke.

Prvo veće uzbuđenje u prvom produžetku bilježimo u 43. minuti kada Gudasić u polukontri prizemnim udarcem s 10 metara pogađa vratnicu. Minutu kasnije veliku priliku propustili su gosti. Sekulić je izgubio loptu kao zadnji igrač, Postružin se sjurio sam prema Rozgi, a omiški vratar zaustavlja njegov udarac. U 45. minuti još jednom prijeti Gudasić udarcem s distance, a Rozga uz pomoć vratnice još jednom spašava “zeleno-plave”. U 49. minuti sjajno su gosti odigrali nakon kornera, ostavljena je lopta za Tihomira Novaka koji sa 7-8 metara puca ravno u Rozgu. I onda u posljednjoj minuti, kada se već činilo da neće biti većih uzbuđenja, Žilić gubi loptu u svojoj polovici i prekršajem u kaznenom prostoru ruši Gudasića, te nudi gostima priliku da iz penala dođu do pobjede. ODgovornost je preuzeo Perić, a njegov udarac sjajno zaustavlja Rozga. O pobjedniku su tako odlučivali penali, a tu  je čitav niz igrača promašio. U posljednjoj seriji Perić je imao penal za pobjedu, no Rozga je još jednom zaustavio njegov udarac, da bi u junaka gostiju izrastao vratar Piplica obranivši penal Jurline za trijumf zagrebačkih plavih. O naslovu prvaka tako će odlučivati posljednja utakmica finalne serije koja je na rasporedu naredni vikend u Zagrebu, gdje Omišani odlaze bez kartoniranih Kusture i Žilića, dok kod Futsal Dinama pravo nastupa nema Dekanić koji je po završetku ovog susreta dobio izravni crveni karton.