spot_img
spot_img

“Hat-trick” Luke Perića vrijedan boda protiv Vrgorca

Objavljeno:

Uzbudljivu utakmicu punu golova, prilika i dobre atmosfere odigrali su Futsal Dinamo i Vrgorac u dvojci Doma sportova. Susret je nam je pružio uzbudljiv lov na rezultat s obje strane koji završio na kraju zasluženom podjelom bodova.

Kontrolor suđenja: Sendi Soldatić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Mateo Mužar, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Ivan Pavlić, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Tihomir Novak, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

VRGORAC: Mate Vrdoljak, Mateo Kozarić, Antonio Lucas Araujo Sousa, Marko Gašpar, Ivan Grbavac, Anduver Elias Zambrano Delgado, Šimun Ivo Barišić, Ante Jelavić, Toni Kirevski, Dane Raos, Leo Rašić, Josip Govorko, trener: Ante Kraljević

STRIJELCI: 1:0 Perić (6′), 1:1 Govorko (9′), 1:2 Delgado (11′), 2:2 Perić (20′), 2:3 Barišić (28′), 2:4 Barišić (29′), 3:4 Perić (35′), 4:4 Mužar (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI:
Futsal Dinamo 9 (4+5), Vrgorac 12 (6+6)

F. Novak (40′) – FUTSAL DINAMO
Kirevski (13′), Gašpar (20′), Barišić (32′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (FUTSAL DINAMO)

Gosti su u ovaj susret ušli s dosta izostanaka, što zbog kartona, što zbog ozljeda, dok su domaćini u susret sa rotiranom početnom petorkom. Dobra energija je bila prisutna kod obje momčadi, ali se nešto teže dolazilo do prilika. Najzanimljiviji detalj iz prvih pet minuta susreta je taj da je Dinamo upisao ekspresnih pet akumuliranih prekršaja i stavio sam sebe u nezavidnu situaciju. Led su ipak probili domaćini nakon šest minuta igre kada nakon ukradene lopte pred protivničkim golom Postružin upošljava Perića koji imao jednostavan zadatak sa svega par metara udaljenosti. Dinamo je nakon tog gola preuzeo kontrolu u posjedu te je stvorio par solidnih prilika u kojima su se našli Gudasić i Filip Novak, no nedostajalo je preciznosti u oba slučaja. Vrgorac nije potonuo te je krenuo po odgovor do kojeg dolaze u devetoj minuti kada kada Gašpar iz auta pronalazi Govorka koji lansira bombu s velike udaljenosti u same rašlje domaćeg gola. Gosti ulaze u dobar ritam koji je dvije minute nakon prvog gola donio i drugi kada Kirevski nakon izvrsnog solo prodora po lijevo strani upošljava Delgada koji matira Piplicu za preokret. Do kraja poluvremena tijek igre je ostao isti, dobra igra s obje strane uz nedostatak pravih prilika. Od onih vrijednih spomena izdvajamo dva sjajna pokušaja Perića s jedne te Gašpara s druge strane, a u obe prilike vratari su spremno reagirali. Da bi sve bilo proporcionalno, onako kako je Dinamo upao rano u probleme sa prekršajima, tako je krajem poluvremena isto napravio i Vrgrorac koji je na kraju prvog dijela i skrivio kazneni udarac, a realizirao ga je Luka Perić te se na predah otišlo s poravnatim računima.

Gosti su u nastavku nastavili svoj niz prekršaja te su čak u prvoj minuti skrivili tri, ali su i nastavili sa dobrom igrom. Kapetan Kozarić je prvo iz slobodnog udarca natjerao Piplicu za intervenciju, a onda je i zatresao vratnicu silovitim udarcem s distance. Odgovorili su nakon toga igrači Dinama svojom ubojitom serijom udaraca. Prvo je Postružin sjajnim udarcem iz daljine zatresao vratnicu, zatim je Vučković pogodio gredu te je nakon njega iz okreta sjajno pucao Perić, a obranio je Vrdoljak. Uslijedio je “blitzkrieg” Vrgorca koji u roku minute dolazi do velike prednosti zahvaljujući svojim nevjerojatnim kontrama. Prvo je Grbavac uposlio mladog Barišića koji hladnokrvno zabija za prednost gostujućih, a u prvoj idućoj situaciji Govorko je odradio većinu posla i asistirao za Barišića koji fintom slama Piplicu i zabija svoj drugi pogodak u kratkom vremenu za značajnu prednost “nebeskoplavih”. Dinamo je u lovu na rezultat često griješio u završnoj fazi napada, uglavnom sa dodavanjem viška ili manjka, ali su nakon nekoliko teških minuta namjestili nišanske sprave i krenuli po izjednačenje. Luka Perić je pet minuta prije kraja primio loptu na desnoj strani te laserski preciznim udarcem pogađa suprotni kut Vrdoljakova gola, a minutu kasnije je Mužar ostao sasvim sam usred protivničke obrane te nije imao problema s realizacijom nakon proigravanja Čekola. Dinamo je imao dvije sjajne prilike da okrene utakmicu ponovo na svoju stranu, a prva od njih je došla nedugo nakon izjednačenja kada je Tihomir Novak sjajno nabacio na glavu Zonjića koji u zaletu promašio loptu i rezultat se nije mijenjao. Druga prilika je bila prava “match” lopta jer se dogodila u obliku udarca s deset metara tridesetak sekundi prije kraja susreta nakon šestog akumuliranog prekršaja Vrgorca. Toni Vučković je bio izvođač, ali njegov udarac odlazi neprecizno pored gola te je konačan ishod ove utakmice ostao 4:4.

Dinamo s ovim bodom zasjeda na drugo mjesto prvenstvene ljestvice te u idućem kolu ide nominalno u goste gradskom rivalu Uspinjači, dok je s druge strane Vrgorac ovim bodom ostvario barem privremeno nešto veći razmak između ranije spomenute Uspinjače te će u idućem kolu dočekati Torcidu na domaćem terenu.