spot_img
spot_img

Hrvatska rutinski do uvjerljive pobjede u Njemačkoj

Objavljeno:

Hrvatska reprezentacija je pobjedom u Njemačkoj otvorila Elitnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izabranici Marinka Mavrovića opravdali su ulogu favorita i ostvarili rutinsku pobjedu, a priliku za novu pobjedu “mini vatreni” će imati već u srijedu kada u dvoboju 2. kola u Puli dočekuju Slovačku koja je danas u uzbudljivoj završnici nadoknadila dva gola zaostatka i izborila remi kod kuće s Francuskom.

Četvrti sudac: Jacob Pawlowski (NJEM)
Kontrolor suđenja: Šarūnas Tamulynas (LIT)
Delegat: Victor Beceiro (ŠPA)

NJEMAČKA: Pavlos Wiegels, Philipp Pless, Christian De Grooth, Gabriel Oliveira, Onur Saglam, Christopher Wittig, Suad Ak, Luis Guilherme Drees Rodrig, Michael Meyer, Muhammet Sözer, Fouad Aghnima, Fabian Schulz, Kim Herterich, Pedro Henrique Strickert Rodrigues, trener: Marcel Loosveld

HRVATSKA: Filip Bašković, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Duje Kustura, Marko Kuraja, Niko Vukmir, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, David Mataja, Antonio Sekulić, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Sekulić (13′), 1:1 Rodriguez (14′), 1:2 Postružin (15′), 1:3 Kustura (19′), 1:4 Perić (21′), 1:5 Perić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Njemačka 3 (2+1) ; Hrvatska 4 (2+2)

Oliveira (20′), Saglam (24′) – NJEMAČKA
Jelovčić (36′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (HRVATSKA)

Uvjerljivom i sigurnom pobjedom Hrvatska je otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Uzbekistanu. Izabranici Marinka Mavrovića slavili su na gostovanju u Njemačkoj i tako načinili prvi korak prema plasmanu na veliko natjecanje na kojem je Hrvatska posljednji put nastupila davne 2000. godine u Gvatemali.

Hrvatska je povela u 13. minuti kada Jelovčić iz slobodnog udarca iskosa s desne strane proigrava u sredini Sekulića koji s 10 metara prizemnim udarcem zabija za 0:1! No ipak, radost naših nije dugo trajala jer već u sljedećoj minuti Njemačka dolazi do izjednačenja. Ubačaj oliveire s desne strane Rodriguez je na drugoj vratnici pospremio u nebranjenu mrežu za 1:1. Srećom, jednako brzo uzvratila je i Hrvatska, te golom Postružina dolazi do nove prednosti – 1:2! Postružin je odigrao u sredinu za Perića koji lijepo daje povratnu loptu, a Postružin s vrha kaznenog prijenosa zabija za novu prednost “mini vatrenih”. U 17. minuti veliku priliku za povećanje prednosti propustio je Marinović koji u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Wiegelsa. No već u sljedećoj minuti Marinović krasnim proigravanjem iz auta na drugoj vratnici pronalazi slobodnog Kusturu koji zabija za 1:3 i mirniji odlazak na odmor.

Niti pola minute igre u nastavku bilo je dovoljno da Hrvatska dođe do povećanja prednosti. Jelovčić je iz auta s desne strane ubacio u srce kaznenog prostora gdje Perić iz voleja s 5 metara zabija za 1:4! Rani zgoditak ubio je sve nade Njemačke da bi mogla doći do pozitivnog ishoda u ovom susretu. Hrvatska je do kraja susreta kontrolirala igru i rezultat, te na koncu zasluženo izborila pobjedu. U završnici susreta Njemačka je igrom s golmanom-igračem pokušala barem ublažiti poraz, no bez uspjeha. Naprotiv, u 38. minuti Njemci su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Perić na dodavanje Jelovčića zabija u nebranjen gol za konačnih 1:5! Do kraja još bilježimo veliku priliku Njemačke kada Aghnima na drugoj vratnici ne uspijeva zabiti nakon dobro odigrane kombinacije s golmanom-igračem. Ostalo je 1:5, zaslužena pobjeda Hrvatske na startu Elitne runde kvalifikacija.