spot_img
spot_img

Hrvatska slavila u prvom prijateljskom dvoboju protiv Slovenije

Objavljeno:

U prvom prijateljskom dvoboju odigranom u slovenskom Štoreu, Hrvatska je slavila protiv Slovenije rezultatom 1:2. U ujednačenom dvoboju naša je reprezentacija ipak bila nešto bolja, te je golovima Jurline i Vukmira došla do zaslužene pobjede.

Treći sudac: Dejan Đukić (SLO)

SLOVENIJA: Marko Peček, Uroš Đurić, Luka Čop, Max Vesel, Žan Janež, Igor Osredkar, Teo Turk, Klemen Duščak, Denis Totošković, Jeremy Bukovec, Žiga Čeh, Denis Kneževič, Alan Muratagić, Luka Lovrec, trener: Tomislav Horvat

HRVATSKA: Zoran Primić, Mateo Mužar, Duje Kustura, Manolo Bilić, Kristian Čekol, Kristijan Postružin, Josip Jurlina, Niko Vukmir, Franco Jelovčić, Dario Marinović, David Mataja, Luka Perić, Antonio Sekulić, Ante Piplica, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Jurlina (20′), 0:2 Vukmir (28′), 1:2 Bukovec (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Slovenija 10 (5+5); Hrvatska 4 (4+0)

Primić (32′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE:

Već u prvoj minuti Hrvatska je umalo povela. Perić je pred golom proigrao Postružina koji s 5 metara iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu. Prvu prijetnju Slovenije bilježimo u 7. minuti kada Đurić lijepo prolazi kroz našu obranu, no ne uspijeva savladati Primića. Nedugo zatim još jednom prijete Slovenci, no niti Bukovec ne uspijeva savladati Primića. Uzvratila je Hrvatska u 11. minuti kada je Čekol s desne strane osvanuo sam pred Pečekom, no puca pored suprotne vratnice. Minutu kasnije u lijepoj se prilici našao Perić kada s vrha kaznenog prostora puca ravno u slovenskog vratara. U 16. minuti Slovenija je propustila veliku priliku. Dugom loptom proigran je Bukovec koji je ostao potpuno sam pred Primićem, no njegov prizemni udarac pogađa vratnicu. I kad se već činilo da će se na odmor otići s početnih 0:0, Hrvatska je u posljednjoj minuti prvog poliuvremena došla do prednosti. Sekulić je lijepo prošao po desnoj strani, varkom poslao dvojicu slovenskih igrača na pod, a onda na drugoj vratnici proigrao Jurlinu kojem nije bilo teško zabiti za 0:1. Hrvatska je tako na odmor otišla s minimalnom prednošću.

U nastavku prvu priliku bilježimo u 25. minuti kada Marinović prolazi po lijevoj strani te pogađa spoj vratnice i grede. U 28. minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti. Lijepo je proigran Vukmir na desnoj strani gdje se othrvao Bukovcu i iz ni malo lake situacije savladao Pečeka za 0:2. No već u sljedećoj minuti uzvratila je Slovenija. Đurić je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu u kazneni prostor gdje sjajno reagira Bukovec i petom šalje loptu u gol za 1:2. U sljedećoj minuti mogla je i Hrvatska ekspresno reagirati, no Čekol iskosa s desne strane nakon dodavanja Perića pogađa vratnicu. U nastavku nismo vidjeli odveć uzbuđenja. Hrvatska se bez većih problema obranila i na koncu zasluženo ostvarila pobjedu u ovom prijetaljskom dvoboju. Isti suparnici odmjerit će snage u utorak kada je na rasporedu drugi prijateljski dvoboj u Podčetrtku.