Nakon Franca Jelovčića, Nikole Pavića i trenera Marina Jukića, splitska Torcida objavila je novo pojačanje za sljedeću sezonu. Riječ je o Jakovu Hrstiću, Splićaninu koji u momčad Torcide dolazi iz redova omiškog Olmissuma. Dolazak Hrstića splitski je klub objavio na svojim službenim stranicama.
Jakov Hrstić je rođen 25. kolovoza 2000. godine. Futsal karijeru Hrstić je započeo u Splitu čiji je dres nosio od 2016. do 2020. godine. Hrstić je bio dio “zlatne generacije” Splita koja je osvajala trofeje u mlađim uzrasnim kategorijama. Uz to, Hrstić je bio član “srebrne” U19-reprezentacije koja je obilježila nastup na premijernom izdanju U19 EURO-a osvajanjem 2. mjesta. U ljeto 2020. godine Hrstić je prešao iz Splita u redove gradskog rivala Universitasa, da bi godinu dana kasnije potpisao za Olmissum čiji je dres nosio protekle tri sezone. Hrstić se u nekoliko navrata našao i na popisu izbornika Marinka Mavrovića, te se nada dobrim igrama u Torcidi ponovno naći u reprezentativnom krugu.
Hrstić se tako nakon tri godine vraća u svoj grad, te će nakon Splita i Universitasa obući dres i treće splitske momčadi koja s velikim ambicijama ulazi u novu sezonu. Uredništvo CROfutsal magazina ovim putem želi mnogo sreće i uspjeha Hrstiću u novim izazovima u karijeri.





