Mateja Žilić: “Željne smo pobjede i dokazivanja.”

U četvrtom kolu 1.HMNLŽ Mirlović Zagora slavila je nad momčadi Super Chicks rezultatom 2:3. Novu priliku za bodove „chicksice“ će tražiti u Zagrebu gdje ih u susretu petog kola dočekuje Meteora Futsal. Razgovarali smo s Matejom Žilić o ciljevima kluba u nastavku sezone, prilagodbi novih suigračica te najavi nadolazećeg susreta.

Na domaćem terenu poraženi ste od Mirlović Zagore rezultatom 2:3. Možete li nam prokomentirati tu utakmicu?

Prije svega želim čestitati protivniku na pobjedi. Bila je to dobra i fer korektna utakmica s obje strane. Iako je veći dio utakmice s naše strane tekao obrambeno, a oni su bili napadački željni pobjede protivnik je iskoristio našu nepažnju i to nas je kaznilo s 3 gola. Ali mi smo ekipa koja je većinu utakmica dobila napadački željni pobjede i presinga u ovom slučaju nedostatku vremena uspjeli vratiti rezultat samo na minimalnu razliku.

Nekoliko prošlosezonskih igračica napustilo je vašu svlačionicu te ste doveli nova futsal imena. Koji su ciljevi kluba u nastavku sezone?

Da, nekoliko igračica nas je napustilo što od odlaska u druge klubove što od ozljeda. Isto toliko nam je i pridošlo mlađih cura koje su uglavnom s velikog terena. U nastavku sezone nadam se da će ambicije kluba biti okrenute na mlađe domaće igračice koje će biti tu većinu utakmica, cure s kojima se može svakodnevno raditi i učiti ih futsal igri, cure koje su željne dokazivanja kako na velikim terenima tako i na malim.

Kako ste zadovoljni prilagodbom novih igračica te u čemu vidite vašu glavnu prednost u odnosu na ostale momčadi?

Igračice koje su pridošle bez obzira na godine i iskustvo pokazale su što mogu i s tim omogućile ulazak u roster i izborile svaku minutu na terenu, i drago mi je da su osim velikih terena izabrale i mali i da stječu nova znanja i iskustvo. Što se tiče prednosti u odnosi na ostale momčadi mi imamo mlade cure koje su u startu pokazale da se i na njih može osloniti i mislim da u nekim situacijama znamo dobro iznenaditi protivnika, kao što smo to napravili i u prošloj sezoni i izborili treće mjesto.

Prošle sezone osvojili ste treće mjesto, ali od ove sezone postoji novi sustav natjecanja koji prve četiri momčadi vodi u doigravanje za prvaka gdje ćemo saznati imena prvaka i viceprvaka. Kako Vam se čini novi sustav natjecanja te koga vidite u borbi za naslov?

S obzirom na prošlu sezonu gdje smo izborili treće mjesto nadam se da ćemo i mi biti jedna ekipa koja će se boriti za prvaka ako ne ove sezone onda sigurno sljedeće. Mislim da je za većinu klubova ovaj novi sustav natjecanja nepraktičan iz razloga što momčadi u odnosu na prošli sustav, sezone i veliki broj utakmica u ovom sustavu momčadi odigravaju manji broj utakmica, što mislim da ni jednom futsal  klubu to nije u cilju. Što se tiče borbe za naslov po meni najveću šansu imaju ekipe Osijeka i MC Plus koje su u ovom periodu natjecanja pokazale veliki potencijal i  kvalitetu te momčad Alumnusa koja im je za petama u ulasku za doigravanje.

U petom kolu gostujete kod Meteore Futsal. Možete li nam najaviti tu utakmici i reći što možemo očekivati od nje?

Nakon 2 uzastopna poraza u Zagreb ovaj vikend  putujemo protivniku koji nije lak, al mislim da će cure biti spremne, motivirane i da će do vikenda napuniti baterije te da će izlazak na teren i raspoloženje naših cura pretvoriti igru i rezultat u našu korist.

O nama Gabrijela Gaiser

Jakov Ungarov: “Što se više odričeš za nešto to nešto ti više znači!”

Jesenski dio Alumnus je završio osvajanjem 3 vrijedna boda na gostovanju u Dubrovniku što ih …

Toni Gamulin: “Vjerujem i nadam se da AFCU može biti taj koji će sve iznenaditi.”

AFC Universitas je klub koji igra svoju treću prvoligašku sezonu. Prvu sezonu u elitnom društvu …