spot_img
spot_img

Olmissum nadigrao Futsal Dinamo i došao na korak do naslova!

Objavljeno:

U trećem dvoboju finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske omiški Olmissum potpuno je nadigrao Futsal Dinamo i uvjerljivom pobjedom došao na korak do naslova. “Zeleno-plavi” su bili dominantni većim dijelom susreta te su potpuno zasluženo slavili pred prepunim tribinama dvorane na Ribnjaku. Zaista je neshvatljivo kako je momčad koja je bila dominantna u prva dva susreta potpuno podbacila u ovom susretu. Zagrepčani su pogotovo u prvom poluvremenu bili blijedi, možemo reći i bezidejni. U nastavak su ušli bolje, no nakon gola Kusture za 3:0 potpuno su se raspali i na koncu potpisali rezultatski debakl.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

OLMISSUM: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, Iiro Olavi Vanha, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Duje Zemunik, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, trener: Frane Despotović

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Luka Perić, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Tihomir Novak, Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 1:0 Kolobarić (5′), 2:0 Vanha (19′), 3:0 Kustura (35′), 4:0 Hrstić (36′), 5:0 Jurlina (38′), 6:0 Jurlina (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI:
Olmissum  3
Futsal Dinamo  2

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurlina (OLMISSUM)

Za razliku od posljednjeg dvoboja odigranog u utorak u Zagrebu, u redove Omišana vratio se kartonirani Jurlina, no zbog ozljede u sastavu nije paragvajski reprezentativac Mendoza. S druge strane, Futsal Dinamo je nastupio u identičnom sastavu kao i u spomenutom dvoboju. Susret je odigran pred rasprodanom dvoranom na omiškom Ribnjaku, gdje je uz pune tribine popunjen bio i medijski prostor na suprotnoj strani.

Prvo uzbuđenje bilježimo u 2. minuti kada se u situaciji 3 na 2 Kustura odlučuje na udarac s 10 metara, no lopta odlazi daleko izvan okvira gola. Minutu kasnije u velikoj se prilici našao Jurlina kada je s lijeve strane osvanuo sam pred Piplicom, no ne uspijeva zabiti iz izuzetno dobre prilike. Odlično otvaranje utakmice Omišani su okrunili vodećim zgoditkom u 5. minuti. Hrstić je lijepo prošao po lijevoj strani i oštro ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Kolobarić, zabija za 1:0 i podiže na noge prepune tribine omiškog Ribnjaka. U 8. minuti Omišani su propustili novu lijepu priliku. Sekulić se oslobodio Konsua na poziciji pivota, no u vrlo dobroj prilici njegov udarac zaustavlja Piplica. Minutu kasnije nova velika prilika “zeleno-plavih”. Žilić je s desne strane osvanuo sam pred Piplicom koji brani njegov udarac, na odbijenu loptu natrčava Sekulić, no ometan s leđa ne uspijeva uputiti kvalitetniji udarac te je Piplica stigao i to zaustaviti. Nedugo zatim Bukovec se u primanju lopte lijepo oslobodio Tihomira Novaka te iskosa s lijeve strane puca tik uz suprotnu vratnicu. Minutu kasnije Bukovec sjajno prolazi kroz obranu gostiju, Piplica izlaskom s vrata otklanja opasnost, a odbijenu loptu Žilić šalje preko gola. Prvu priliku gostiju bilježimo u 13. minuti. Jurlina je izgubio loptu, te se gosti imali situaciju 2 na 1, no Tihomir Novak ometan s leđa ne uspijeva prizemnim udarcem savladati Rozgu. Uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 17. minute i udarca Bukovca s 10-ak metara koji zaustavlja Piplica. U 19. minuti Omišani dolaze do povećanja prednosti. Vanha je prošao po desnoj strani i zabio u bliži kut Piplice koji je nakon brojnih dobrih intervencija loše reagirao u ovoj situaciji. Na poluvrijeme se tako otišlo s rezultatom 2:0, i više nego zasluženom prednošću Omišana s obzirom na prikazanu igru. Dinamo je pak s druge strane u prvom poluvremenu bio blago rečeno neprepoznatljiv.

Već u uvodnim minutama nastavka moglo se vidjeti da ćemo u drugom poluvremenu gledati bolji Dinamo. Tako su gosti u uvodnih nekoliko minuta nastavka pokazali više nego u čitavom prvom poluvremenu. Lijepu priliku gosti su propustili u 24. minuti kada Čekol nakon kombinacije s Tihomirom Novakom iz sjajne prilike s 4-5 metara ne uspijeva savladati Rozgu. U 27. minuti bilježimo dvije lijepe prilike Omišana. Najprije je Jurlina po lijevoj strani prošao Filipa Novaka i osvanuo sam pred Piplicom koji zaustavlja negov pokušaj, kao i udarac Sekulića nedugo zatim koji se s desne strane našao pred gostujućim vratarem. Minutu kasnije Sekulić još jednom prijeti, a ovoga puta njegov udarac zaustavlja greda. U 34. minuti zaprijetio je Tihomir Novak iz slobodnog udarca s 10 metara, no Rozga je siguran na golu Omišana. Minutu kasnije gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Filip Novak), no već u prvom napadu gube loptu, a Kustura sa svoje polovice zabija u nebranjen gol za 3:0. Pola minute kasnije još jednom se trese mreža gostiju. Nova izgubljena lopta, Jurlina proigrava Hrstića koji zabija za 4:0! Gosti su se totalno raspali pa je tako u 38. minuti Jurlina dvaput zabio u nebranjen gol za visokih 6:0. Omišani su tako ostvarili uvjerljivu pobjedu kojom dolaze na korak do osvajanja naslova prvaka. Već u ponedjeljak na rasporedu je četvrta utakmica finalne serije gdje Omišani imaju priliku doći do titule, dok za Zagrepčane ostaje nada da mogu pobjedom odluku o prvaku prolongirati za zagrebači dvoboj sljedećeg vikenda.