spot_img
spot_img

Olmissum u dramatičnom susretu nakon penala slavio protiv Squarea

Objavljeno:

Olmissum će igrati u finalu kupa Hrvatske! Omišani su u drugom polufinalnom dvoboju boljim izvođenjem penala slavili protiv Squarea u susretu u kojem su imali prednost 2:0, no “gospari” su u završnici igrom s golmanom-igračem došli do izjednačenja. Rulet penala na koncu je ipak otišao na stranu Omišana koji će tako u ponedjeljak protiv Stanoinvest Futsal Pule igrati za trofej.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, Iiro Olavi Vanha, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Duje Zemunik, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, Richard Manuel Rejala Mendoza, trener: Frane Despotović

SQUARE: Lujo Jurišić, Ivan Daničić-Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Alves Filho Cavalcante Djaelson, Lassi Arttu Valtteri Lintula, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Maro Đuraš, Guilherme Dos Santos, Petar Prce, Alen Turuk, trener: Marin Jukić

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (22′), 2:0 Hrstić (28′), 2:1 Đuraš (35′), 2:2 Hrkać (38′)

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Hrstić (OLMISSUM)

Sam početak susreta je malo kasnio zbog zadimljenosti dvorane nakon predstavljanja igrača. Vrijedi spomenuti kako su Dubrovčani nastupili bez prvog vratara Primića koji je isključen u četvrtfinalnom dvoboju, te je mjesto među vratnicama zauzeo Lujo Jurišić, a na klupi za pričuve našao se ponovno aktivirani Alen Turuk koji je prije godinu i pol dana objavio kraj karijere. Svakako je zanimljivo i da je trener Squarea Marin Jukić trenersku karijeru započeo kao pomoćni trener u Olmissumu gdje je i zaključio igračku karijeru, dok je današnji trener Olmissuma Frane Despotović prije četiri godine bio trener Squarea.

Izgledne prilike jako su se teško stvarale, no sudački kriterij doveo je Omišane vrlo rano u neugodnu situaciju. Već u 9. minuti suđen je šesti prekršaj “zeleno-plavih”, no Hrkać iz kaznenog udarca s 10 metara ne uspijeva savladati Rozgu. Nedugo zatim Bukovec bespotrebno čini još jedan prekršaj, no niti Kuraja ne uspijeva savladati Rozgu. Nakon toga Omišani su se uspjeli pribrati i odigrati do kraja poluvremena bez prekršaja. Prilike su se teško stvarale pa tako bilježimo tek u 17. minuti udarac Kuraje s lijeve strane koji Rozga nogom zaustavlja. Siromašno prvo poluvrijeme tako je okončano bez zgoditaka.

U nastavku smo vidjeli znatno više od igre, a već nakon nešto više od minute igre Omišani su došli do prednosti. Sekulić je primio loptu na poziciji pivota te pored Cvjetkovića uspijeva doći do prostora za udarac, a lopta je nedohvatljiva za Jurišića – 1:0! U 23. minuti sreća spašava “gospare” kada silovit udarac Hrstića s 10-ak metara zaustavlja greda. U 28. minuti Omišani su bolju igru u nastavku okrunili novim zgoditkom. Vanha je proigrao Hrstića koji je varkom poslao Lintulu na pod i odmjerenim udarcem sa 7-8 metara savladao Jurišića za 2:0. Nedugo zatim Mendoza se našao u sjajnoj prilici pred Jurišićem koji spašava domaćina. U 31. minuti Square je propustio dvije lijepe prilike za povratak u utakmicu. Najprije je pokušaj Đuraša iz slobodnog udarca na gol-liniji zaustavio Sekulić, da bi nedugo zatim Đurašev udarac iz kontre otišao za malo iznad grede. Square nedugo zatim prelazi na igru s golmanom-igračem, a u 35. minuti dolazi do gola koji budi nadu. Kuraja je s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje Đuraš zabija za 2:1. U 38. minuti Square dolazi do izjednačenja. Lijepo su “gospari” nizom brzih dodavanja izigrali obranu Omišana, a Guilherme s desne strane daje povratnu loptu za Hrkaća koji s 3-4 metra zabija za izjednačenje – 2:2. Nedugo zatim na igru s golmanom-igračem odlučuju se Omišani, no ne uspijevaju niti zapucati prema golu. Ostalo je 2:2, te je i u drugom polufinalu o pobjedniku odlučivao rulet penala.

U prvoj seriji sigurni su bili Cvjetković i Sekulić, da bi u drugoj seriji najprije promašio Džanković, a zatim i Josip Juretić. Ključnim se na koncu pokazao promašaj Kuraje u četvrtoj seriji. Omišani su do kraja bili sigurni, te su na koncu zasluženo izborili plasman u finale u kojem će u ponedjeljak igrati protiv Stanoinvest Futsal Pule. Square je pak ostao praznih ruku iako je kao domaćin turnira bio favorit da konačno dođe do toliko željenog trofeja.