spot_img
spot_img

Palma nadigrala Barcu i zasluženo obranila naslov europskog prvaka!

Objavljeno:

Palma Futsal je stari/novi europski prvak! Nakon prošlosezonskog podviga na svom parketu, Palma je danas u armenskom Erevanu slavila protiv Barcelone i tako obranila naslov prvaka Europe. Aktualni prvaci su većim dijelom susreta bili bolji suparnik, te su u konačnici zasluženo osvojili novi naslov. Spomenimo i kako je prethodno u dvoboju za treće mjesto Benfica slavila protiv Sportinga, a više detalja o oba susreta donosimo u nastavku.

Quantas vezes o SL Benfica já venceu a UEFA Futsal Champions League? | DAZN Notícias PT

SPORTING CP – BENFICA  3:6 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Arthur (9′), 0:2 Higor de Souza (11′), 1:2 Rafagnin (20′), 1:3 Higor de Souza (22′), 2:3 Taynan (22′), 2:4 Higor de Souza (22′), 2:5 Lúcio Jr (38′), 3:5 Zicky (39′), 3:6 Lúcio Jr (40′)

U susretu za treće mjesto Benfica je slavila protiv Sportinga rezultatom 3:6. Dva zgoditka sredinom prvog poluvremena usmjerila su susret u korist “crvenih” koji prednost nisu ispuštali do kraja susreta. U dva su navrata “zeleno-bijeli” došli na gol zaostatka, no više od toga nije išlo. Benficu je do pobjede predvodio raspoloženi Higor de Souza postigavši tri zgoditka, dok je dvaput zabio Lúcio Junior.

El Palma Futsal gana la Champions por primera vez en su historia

BARCA – PALMA FUTSAL  1:5 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Adolfo (15′), 1:1 Romulo (19′), 1:2 Vilian Lourenço (20′), 1:3 Neguinho (20′), 1:4 Chaguinha (40′), 1:5 Neguinho (40′)

Palma je bolje ušla u utakmicu, a najizgledniju priliku branitelj naslova propustio je u 5. minuti kada udarac Brune Gomesa brani Didac Plana, a odbijenu loptu Chaguinha šalje preko gola. Vratar Barcelone bio je poprilično zaposlen i najzaslužniji je što u prvih desetak minuta nismo vidjeli golove. Izdvajamo situaciju iz 9. minute kada Chaguinha proigrava Rivillosa čiji udarac zaustavlja vratar “blaugrane”. Najizgledniju priliku propustila je Barca nedugo zatim kada je Adolfo osvanuo ispred Carlosa Barróna, no puca pored vratnice. U 14. minuti na vrata Palme stao je Luan Muller što je bio znak da branitelj naslova prelazi na igru s vratarem u fazi napada, no zgoditak smo ipak vidjeli s druge strane. Catela je po desnoj strani proigrao Adolfa koji lijepo zabija za prednost Barce – 1:0. Palma je bila bolja no Barca je povela, ali u 18. minuti branitelj naslova dolazi do zasluženog izjednačenja. Chaguinha je iz kornera ubacio za Romula koji lijeo iz voleja zabija za 1:1. Nedugo zatim Barcelona ne koristi u dva navrata realizirati kazneni udarac s 10 metara. Najprije je Carlos Barrón zaustavio udarac Catele, a devet sekundi kasnije nakon novog prekršaja “zelenih” i udarac Ferraoa. Propuštene prilike Palma je kaznila netom pred odlazak na odmor. Vilian Lourenço je iz slobodnog udarca zabio kroz noge Didac Plane za zasluženu prednost Palme nakon prvih 20 minuta. U nastavku Barca preuzima inicijativu, no Luan Muller je raspoložen na golu branitelja naslova, a u 33. minuti i sreća je na strani “zelenih” kada Toure pogađa vratnicu. Minutu kasnije Luan Muller sjajno zaustavlja pokušaj Catele iz kornera, a nedugo zatim nakon silnih pokušaja Barce da dođe do izjednačenja Palma dolazi do povećanja prednosti. Nakon vodećeg zgoditka još jednom u junaka prerasta Vilian Lourenço koji je s lijeve strane sjajnim dodavanjem proigrao Neguinha koji klizećim startom iz blizine zabija za 1:3. Nakon toga Barcelona prelazi na igru s Lozanom u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. Štoviše, Lozano je došao u situaciju prekršajem spriječiti izglednu situaciju za postizanje zgoditka zbog čega je opravdano isključen. Označilo je to kraj svih nadanja za “blaugranu” i početak slavlja za Palmu koja je u posljednjoj minuti s još dva zgoditka zaokružila veliku pobjedu. Palma je lani u premijernom nastupu na europskoj sceni osvojila naslov prvaka, a sada je zasluženo ponovila taj podvig. Čestitamo!