spot_img
spot_img

Pula slavila na gostovanju kod Osijeka!

Objavljeno:

Na Istoku Hrvatske su se susreli Osijek Futsal Pula. U utakmici s pregršt prilika pobjedu su odnijeli gosti koji su veći dio susreta bili bolja momčad, ali je domaći vratar Rončević bio glavna uzdanica Osječana. Domaći su bili na pragu izjednačenja nakon što su gubili 1-4, ali im je u 38. minuti sve nade pokopao danas sjajni Daniel Moravec.

Vrsta utakmice: HMNL
Kolo: 3. kolo
Datum: 13.10.2023.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Zrinjevac, Osijek
Gledatelja: 200

OSIJEK – STANOINVEST FUTSAL PULA 3:5 (1:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Ivan Vecko
Treći sudac: Duje Marinković
Četvrti sudac: Katarina Zeko
Delegat: Zoran Belić

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Matias Mijić, Josip Šajal, Filip Petrušić, Luis Eduardo De Lima, Leon Amidžić, Nebojša Popović, Domagoj Damjanović, Filip Josipović, Jakov Jurišić, Matej Špijonjak, Luka Kovač, trener: Saša Voldin

STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Pacheco Manuel Jesus Blazquez, Echeverry Felipe Echavarria, Franco Agustin Grillo, Florijan Cindrić, Dean Moravac, Danis  Hrgota, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Stefano Galešić, De Queiroz Carreira Vitor Renoldi, Manolo Bilić, Niko Vukmir, trener: Alvaro Martinez Castillo

STRIJELCI: 0:1 Echavarria (4′), 1:1 Popović (8′), 1:2 Mataja (26′), 1:3 Bilić (28′), 1:4 Daniel Moravec (31′), 2:4 Damjanović (32′), 3:4 De Lima (34′), 3:5 Daniel Moravec (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 6 (4+2); Futsal Pula 3 (1+2)

IGRAČ UTAKMICE: Daniel Moravec (FUTSAL PULA)

Već u prvim trenucima susreta Pula potvrđuje ulogu favorita. Prvotno se u igri Puljana nameću Blazquez i Echavarria. Dobra igra Istrijana dolazi na naplatu u 4. minuti. Daniel Moravec i Echavarria odlično kombiniraju te početni udarac Daniela brani vratar Rončević, ali je na odbijancu Echavarria koji odlično gađa za vodstvo gostiju. Takvo stanje na terenu dodatno ohrabruje goste koji nastavljaju s dominacijom na terenu. U dva navrata su u odličnoj situaciji bili Mataja i Dean Moravec, ali je Rončević taj koji Osječane drži na životu. Prva ozbiljnija prijetnja Osijeka je ona iz 7. minute kada je Galešić pogodio vratnicu nakon jedne odbijene lopte vratara zeleno-žutih. Zatim, samo minutu kasnije sjajni Jurišić se sjurio na suparnički gol te nakon što je prošao sve igrače Pule asistira Popoviću na prvu vratnicu koji lako matira Gozija za 1-1. Zaista, prekrasan solo prodor Osječke desetke. Nakon toga gledamo ravnopravnu igru u kojoj Pula pokušava izmamiti novo vodstvo tako što se vratar Gozi povremeno postaje golman-igrač. Ipak, novu priliku na susretu imaju bijelo-plavi. U 14. minuti Damjanović presijeca loptu, ali ne uspijeva matirati vratara Gozija koji sjajnom paradom iskazuje kvalitetu. Do kraja prvog dijela izdvajamo dva pokušaja Hrvatskog reprezentativca, Mataje, koji je pucao s desna, ali vratar Rončević je odlično obranio njegove pokušaje. Također, za Puljane su po jednu priliku imali Bilić i Galešić koji su svoje udarce okušali iz veće udaljenosti, ali je na vratim Osijeka tvrđa zvana Rončević.

Drugo poluvrijeme ponovo sjajno otvara Pula. Već u prvim sekundama nastavka, Dean Moravec sjajno upošljava Renoldija, ovaj pak snažno puca s vrha šesterca, a Rončević nevjerojatno brani udarac. Osječani prvi puta u nastavku pokušavaju u 23. minuti preko De Lime, koji je nakon mini prodora uputio projektil, ali nešto se na ovom susretu pita i vratara Gozija. U 26. minuti svjedoci smo novog vodstva Puljana. Korner je izveo Dean Moravec, a Mataja sjajno ulazi na prvu vratnicu te zabija za 1-2 vodstvo Pule. Dotični je u sjajno prilici već minutu poslije. Odlično kombiniraju Daniel Moravec i Renoldi te u gol šansu guraju Mataju koji se pak ne snalazi pred gotovo praznim vratima. Ipak, povećanje vodstva dolazi u 28. minuti kada sjajno puca Bilić, a lopta na putu do gola dira Damjanovića koji vara svog vratara, a lopta završava u mreži za 1-3. Podebljanje vodstva Puljana potvrđuje Daniel Moravec koji u 31. minuti krade loptu Jurišiću te izbija pred Rončevića i zabija za 1-4. Vodstvo zeleno-žutih smanjuje Damjanović koji u 32. minuti zabija na drugu vratnicu. Popović je ovaj puta u ulozi asistenta. Samo nekoliko sekundi nakon što je Osijek uveo golmana igrača, seriju golova zatvara De Lima koji se u listu strijelaca upisao u 34. minuti. Osječani su se bacili na glavu te ih je igra s igračom više u suparničkom prostoru u 36. minuti gurnula u odličnu priliku, ali Mijićev pokušaj odlično brani vratar Pule. Kraj svih nada Osječana postavio je u 38. minuti Daniel Moravec koji je tako za svojim drugim pogotkom večeras postavio konačnih 3-5. Puli je ovo druga prvenstvena pobjeda te će u idućem kolu biti domaćin Vrgorcu. Osijek pak bilježi drugi prvenstveni poraz te iduću subotu gostuje u Zagrebu gdje će im protivnik biti Futsal Dinamo.