spot_img
spot_img

Puležani nadigrali Torcidu i osigurali plasman na završni turnir kupa Hrvatske!

Objavljeno:

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Stanoinvest Futsal Pula je nadigrala splitsku Torcidu i tako izborila plasman na završni turnir osam najboljih momčadi. Puležani će tako na završnom turniru braniti prošlosezonski naslov osvojen u Zagrebu, dok se Torcida ovim porazom oprostila od natjecanja.

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: 1/8-finala
Datum: 01.12.2023.
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 500

STANOINVEST FUTSAL PULA – TORCIDA  4:0 (2:0)

Prvi sudac: Boris Stanić
Drugi sudac: Filip Mijač
Treći sudac: Stjepan Harastija
Četvrti sudac: Matija Bagarić
Delegat: Dragan Jurić
Kontrolor suđenja: Sendi Soldatić

STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Danis Hrgota, Jesus Manuel Pacheco Blazquez, David Mataja, Radenko Marković, Belmin Hasanbašić, Felipe Echavarria Echeverry, Stefano Galešić, Vitor Renoldi De Queiroz Carreira, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Franco Agustin Grillo, Florijan Cindrić, trener: Alvaro Martinez Castillo

TORCIDA: Josip Bilandžić, Mijo Mišerda, Toni Legčević, Ante Kovačević, Luka Tešija, Mateo Poljarić, Antonio Repić, Antonio Asanović, Ante Silić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 1: Mataja (3′), 2:0 Blazquez (3′), 3:0 Echavarria (37′), 4:0 Moravac (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Stanoinvest Futsal Pula 4 (1+3); Torcida 3 (1+2)

Renoldi (34′) – STANOINVEST FUTSAL PULA

IGRAČ UTAKMICE: Felipe Echavarria Echeverry (STANOINVEST FUTSAL PULA)

Splitska je momčad u Pulu došla u znatno oslabljenom izdanju, s tek 9 igrača u zapisniku. Kao značajnije izostanke spomenimo prije svega Grubišića i Družijanića, te Stude, Bikić i ozljeđeni vratar Bilić. S druge strane kod domaćih vrijedi spomenuti izostanak Deana Moravca koji je isključen u prošlotjednom prvenstvenom gostovanju “zeleno-žutih” kod Olmissuma.

Već u 3. minuti domaćin je poveo. Renoldi je iz auta s desne strane ubacio na suprotnu stranu za Mataju koji sa 7 metara volejem pogađa bliži kut vratara Bilandžića za 1:0. Nedugo zatim još se jednom trese mreža gostiju. Mataja je na centru prošao svog igrača i u situaciji 2 na 2 iskoristio loše postavljanje gostujućih igrača te proigrao Blazqueza kojem nije bilo teško iz blizine ugurati loptu u mrežu za 2:0. Suočeni s rezultatskim zaostatkom gosti su vrlo brzo pribjegli igri s golmanom-igračem (Mišerda), no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu “zeleno-žutih”. Pokušaji gostiju uglavnom su se svodili na udarce izvana koje je bez većih poteškoća zaustavljao Gozi. S druge strane, nisu ni domaći imali izglednijih prilika. Izdvajamo tek situaciju iz 14. minute kada je Blazquez prošao po desnoj strani, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Na odmor se tako otišlo s rezultatom postavljenim još u 3. minuti.

U nastavku gosti i dalje nastavljaju igrati s golmanom-igračem, te u 25. minuti prijete vrlo dobrim udarcem Repića koji zaustavlja Gozi. U sljedećoj minuti uzvratili su Puležani dvaput preko Echavarrie, no Bilandžić je siguran na golu gostiju. U 31. minuti lijepu priliku propustio je Kovačević kada s centra gađa prazan gol domaćina, no lopta prolazi za malo pored vratnice. Gledamo istu igru bez izglednijih prilika sve do 37. minute kada Puležani postižu zgoditak kojim otklanjaju sve dvojbe. Nakon neuspjelog napada s golmanom-igračem gostiju brzo su odigrali domaći, lopta dolazi do Echavarrie koji gotovo s centra šalje loptu u prazan gol za 3:0. Minutu kasnije gosti gube loptu u protivničkoj polovici, a Daniel Moravac to kažnjava zabivši sa svoje polovice za visokih 4:0. Do kraja se rezultat nije mijenjao, te su Puležani ostvarili sigurnu pobjedu za plasman na završni turnir kupa Hrvatske, gdje će braniti prošlosezonski naslov. Torcida se pak nakon prošlosezonskog sudjelovanja na završnom turniru ove sezone oprašta od natjecanja u osmini finala.