spot_img
spot_img

Remi Hrvatske i Slovenije u Podčetrteku

Objavljeno:

Hrvatska i Slovenija su odigrale 2:2 u drugom prijateljskom dvoboju koji je odigran u Podčetrteku. Nakon pobjede 2:1 prije tri dana u Štoreu, Hrvatska i Slovenija odigrale su još jedan ujednačen dvoboj u kojem je Hrvatska bila na pragu pobjede, no Slovenci su igrom s golmanom-igračem došli do izjednačenja u posljednjoj minuti. Na koncu je to ipak realan ishod susreta u kojem je Hrvatska većim dijelom vodila, no Slovenci su vrlo dobrom igrom u nastavku ipak zaslužili izjednačenje.

Treći sudac: Dejan Đukić (SLO)

SLOVENIJA: Marko Peček, Uroš Đurić, Luka Čop, Max Vesel, Žan Janež, Igor Osredkar, Teo Turk, Klemen Duščak, Denis Totošković, Jeremy Bukovec, Žiga Čeh, Denis Kneževič, Alan Muratagić, Luka Lovrec, trener: Tomislav Horvat

HRVATSKA: Ante Piplica, Mateo Mužar, Duje Kustura, Manolo Bilić, Kristian Čekol, Kristijan Postružin, Josip Jurlina, Niko Vukmir, Franco Jelovčić, Dario Marinović, David Mataja, Luka Perić, Antonio Sekulić, Zoran Primić, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Sekulić (15′), 1:1 Bukovec (16′), 1:2 Jelovčić (23′), 2:2 Janež (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Slovenija 9 (6+3); Hrvatska 9 (3+6)

Duščak (2′) – SLOVENIJA
Pilica (26′), Postružin (28′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Ante Piplica (HRVATSKA)

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 5. minuti kada Slovenci prijete iz prekida gdje s vrha kaznenog prostora Bukovec kratko dodaje za Vesela koji silovitim udarcem pogađa vratnicu. Prvu veliku priliku Hrvatska je propustila u 9. minuti kada Jelovčić sjajno proigrava Mužara koji izlazi u situaciju 1 na 1 s Pečekom, no puca pored gola. Nedugo zatim opasno je bilo na drugoj strani. Povratnom loptom Piplica je doveden u neugodnu situaciju, njegovo ispucavanje je blokirano, no Janež iz sjajne prilike s vrha kaznenog prostora puca pored gola. Uzvratila je Hrvatska u 14. minuti kada Kustura sjajno proigrava Mataju pred golom, a Peček brani njegov udarac. Minutu kasnije Hrvatskoj se pružila prilika iz kaznenog udarca s 10 metara, ali Sekulić ne uspijeva savladati raspoloženog slovenskog vratara. No suci su ponovili izvođenje kaznenog udarca, a Sekulić ovoga puta ne griješi i zabija za prednost Hrvatske – 0:1! Već u sljedećoj minuti Slovenija dolazi do izjednačenja. U kontri 3 na 2 Osredkar je pred golom proigrao Bukovca koji vara Piplicu za 1:1. Do odmora bilježimo još situaciju iz 20. minute kada naša reprezentacija ne koristi obečavajuću situaciju iz prekida s vrha kaznenog prostora nakon što su Slovenci nedozvoljeno vraćali loptu vrataru.

U nastavak Hrvatska ulazi bolje te u 22. minuti u dva navrata prijeti, no Peček brani udarce Vukmira i Jelovčića. Minutu kasnije Hrvatska je dobar ulazak u drugo poluvrijeme ipak okrunila zgoditkom. Piplica je bacio loptu za Jelovčića koji je pobjegao po desnoj strani i izašao sam pred Pečeka te preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut za 1:2. Već u 28. minuti Hrvatska se našla u problemima načinivši peti akumulirani prekršaj. U 33. minuti Bukovec se sjurio kroz našu obranu i izašao sam pred Piplicu koji brani njegov udarac. Minutu kasnije još jednom prijete Slovenci, a ovoga puta vratnica zaustavlja udarac Turka. Nedugo zatim Jelovčić je nesmotrenim startom ponudio Sloveniji priliku iz kaznenog udarca s 10 metara, no Piplica zaustavlja udarac Čeha. U završne tri minute Slovenci ulaze s Osredkarom u ulozi golmana-igrača. Hrvatska je uspješno odoljevala napadima domaćina sve do posljednje minute kada Slovenci golom Janeža dolaze do izjednačenja 42 sekunde prije kraja. Do kraja je Hrvatska pokušala s Marinovićem u ulozi golmana-igrača doći do pobjede, no bez uspjeha. Vrijedi zabilježiti vrlo dobar udarac Perića koji je obranio Pečak. Ostalo je 2:2 što je na koncu i najrealniji ishod nakon svega viđenog u Podčetrtku.