19.1 C
New York
spot_img
spot_img

U19 EURO | Španjolska tijesno slavila protiv Ukrajine za novo finale protiv Portugala!

Objavljeno:

U drugom polufinalnom dvoboju vidjeli smo sjajno otvaranje Španjolaca koji su u razmaku od pola minute zabili dva pogotka i već na početku treće minute imali dva pogotka prednosti. Strijelci su bili Tapias i Roger. Ukrajinci su do pogotka došli u 17. minuti kada je lijepo kraj golmana pogodio Rybitskyi. U četvrtoj minuti drugog poluvremena je za izjednačenje pogodio Snitsarenko, ali je samo minutu kasnije pogodak vrijedan finala zabio Ramos te Španjolsku očekuje novo finale protiv Portugala, nakon onog prošle godine.

Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

UKRAJINA: Diachenko, Rybitskyi, Fedyk, Malynovskyi, Skybchyk, Rafalskyi, Bielimov, Prykhodko, Tatumirak, Tkachenko, Yelishev, Snitsarenko, Tiutiurai, Peletskiy, trener: Moskvychov

ŠPANJOLSKA: López, Cano, Roger, Tapias, Juanico, Javier, Salas, Miguel, Rodó, Ramos, Javi, Cruz, Soler, Alejandro, trener: Canillas Alavés

STRIJELCI: 0:1 Tapias (2′), 0:2 Roger (3′), 1:2 Rybitskyi (17′), 2:2 Snitsarenko (24′), 2:3 Ramos (25′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ukrajina 3 (3+0); Španjolska 6 (3+3)

Fedyk (7′), Rybitskyi (37′) – UKRAJINA
Ramos (7′) – ŠPANJOLSKA

IGRAČ UTAKMICE: Victor Ramos Mora (ŠPANJOLSKA)

Španjolci su odlično otvorili susret i u par navrata zaprijetili, a onda i poveli već sredinom 2. minute susreta kada je Tapias lijepo pogodio s nekih 10-ak metara zdesna. Prošlo je tek nešto više od pola minute kada sa iste strane terena Španjolci ponovno pogađaju, a ovaj put je strijelac bio Roger na asistenciju Juanica. U narednim minutama gledamo nešto ravnopravniju utakmicu, s malo konkretnih prilika, ali i ipak nešto bolje Španjolce. Sredinom 17. minute Ukrajinci su došli do prvog pogotka na susretu kada je na ubačaj Malynovskyija iz kornera lijepo ispred golmana reagirao Rybitskyi. Do kraja poluvremena su obje momčadi imale po jednu pravu priliku, ali se rezultat nije mijenjao te su Španjolci na predah otišli s pogotkom prednosti.

U uvodnim minutama drugog poluvremena igra se dosta čvrsto s obje strane. Sredinom 24. minute Ukrajina je došla do izjednačujućeg pogotka kada je na asistenciju Yelisheva dalekometnim udarcem pogodio Snitsarenko, no to je trajalo niti minutu jer je Javier proigrao Ramosa koji je pred protivničkim golmanom i pogodio kraj njega za novo vodstvo Španjolske. Na isteku 27. minute Španjolci su mogli do nova dva pogotka prednosti kada je Miguel snažno pucao, ali je lopta odsjela na prečki. Uslijedio je period bolje igre Španjolske koja sve češće prijeti ukrajinskom golu, ali je Diachenko s nizom odličnih obrana uspješno sprječavao sve pokušaje protivnika ne bi li došli ponovno do dva pogotka prednosti i mirnijeg kraja utakmice. Nešto manje od tri minute do kraja Malinovskyi je ušao u igru kao golman-igrač čime su Ukrajinci bacili sve karte u napad ne bi li došli do novog izjednačenja. Tapias je šest sekundi prije kraja imao priliku zabiti na prazan gol, ali je lopta otišla kraj gola. Diachenko je potom tri sekunde prije kraja uputio jednu dugu loptu u protivnički šesterac gdje je Fedyk pucao glavom, ali je lopta otišla iznad gola i to je bilo to za drugi polufinalni susret. Španjolci su mogli početi slaviti te ih u finalu očekuje Portugal.