spot_img
spot_img

Uspinjača Gimka u završnici susreta izborila remi u Vrgorcu

Objavljeno:

U dvoboju 1. kola nove prvoligaške sezone Vrgorac i Uspinjača Gimka su podijelili bodove odigravši 3:3. U susretu koji nije obilovao velikim prilikama Vrgorčani su triput vodili, no gosti su u završnici susreta igrom s golmanom-igračem izborili zasluženi remi.

Kontrolor suđenja: Antonio Pejić

VRGORAC: Senad Poračanin, Mateo Kozarić, Šimun Ivo Barišić, Toni Kirevski, Josip Sesar, Darko Ivanković, Marko Gašpar, Josip Bošković, Ante Jelavić, Duško Martinac, Zdravko Turić, Josip Govorko, Ivan Grbavac, Mate Mihaljević, trener: Saša Subotić

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Filip Kosor, Franjo Matković, Lovro Cigler, Luka Davidović, Niko Tolj, Martin Šundov, Bepo Paus, Ajdin Ramić, Mario Crnčević, Kristijan Kapural, trener: Dino Kovač

STRIJELCI: 1:0 Sesar (15′), 2:0 Kozarić (19′), 2:1 Ramić (30′), 2:2 Šundov (33′), 3:2 Sesar (34′), 3:3 Cigler (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 7 (4+3); Uspinjača Gimka 7 (3+4)

Kovač (15′), Davidović (27′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Franjo Matković (USPINJAČA GIMKA)

Prvu prijetnju bilježimo već u prvoj minuti kada je Matković s desne strane osvanuo sam pred Poračaninom koji brani njegov udarac. U 4. minuti još jednom prijeti Matković, no u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Poračanina. Imali su Vrgorčani terensku inicijativu, no pravu priliku nisu uspijevali stvoriti. S druge strane, u 11. minuti gosti su umalo poveli. Šundov se na lijevoj strani između dvojice suparničkih igrača oslobodio za udarac, gađao je suprotni kut, a pored već savladanog Poračanina “nebeskoplave” spašava vratnica. U siromaštu prilika izdvajamo onu iz 14. minute kada Ivanković prolazi po lijevoj strani, njegov udarac brani Vuković, a odbijenu loptu Ivanković ne uspijeva glavom proslijediti u nebranjenu mrežu. Nedugo zatim Kirevski je vrlo dobro pucao s 9-10 metara, a Vuković upisuje novu dobru intervenciju. Minutu kasnije nakon lijepog prodora Kirevskog Ivanković s ruba kaznenog prostora iz sjajne prilike puca za malo pored gola. Vrlo brzo razdoblje dominacije Vrgorčani su okrunili vodećim zgoditkom. Sve je sam učinio Sesar, s centra se sjurio prema protivničkom golu i zabio za 1:0! U 19. minuti Vrgorčani dolaze do povećanja prednosti. Šundov je izgubio loptu kao zadnji igrač, a Kozarić je u situaciji 1 na 1 neumoljiv i zabija za 2:0. Vrgorac je tako na odmor otišao s lijepom prednošću.

U nastavku smo dugo čekali na prvu ozbiljniju priliku. Igrala se 30. minuta kada Paus proigrava na desnoj strani Ramića koji se sjurio prema golu Poračanina i neobranjivo pogodio suprotni kut za 2:1. U 33. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Šundov je primio loptu na poziciji pivota, poprilično se lako oslobodio Kirevskog i s vrha kaznenog prostora zabio za 2:2. No već u sljedećoj minuti Vrgorčani uzvraćaju. Sesar je lijepo prošao po desnoj strani, odigrao u sredinu za Boškovića, a on nesebično vraća za Sesara koji zabija u nebranjenu mrežu za 3:2. Četiri minute prije kraja Uspinjača Gimka prelazi na igru s golmanom-igračem (Paus), a takvom su igrom potpuno preuzeli inicijativu. Predvođeni Matkovićem koji je vodio igru gosti su konstantno prijetili, te u konačnici i došli do izjednačenja. Najprije je u 38. minuti Matković sjajno proigrao na drugoj vratnici Davidovića, no Poračanin sjajno brani. Nedugo zatim Poračanin zaustavlja i udarac Matkovića, a inicijativu su gosti okrunili golom u posljednjoj minuti kada Matković sjajno proigrava Ciglera koji iz blizine zabija za izjednačenje – 3:3. Susret je tako okončan podjelom bodova. Vrgorčani su triput vodili, no gosti su hrabrom igrom u konačnici došli do zasluženog izjednačenja.