spot_img
spot_img

Uvjerljiva pobjeda Torcide u Osijeku!

Objavljeno:

U prvom susretu 5. kola HMNL splitska Torcida je ostvarila drugu ovosezonsku pobjedu uvjerljivo nadigravši Osijek u gostima. Momčad Petra Matende je većim dijelom susreta bila bolji suparnik, te je na koncu zasluženo ostvarila pobjedu.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir

OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Nebojša Popović, Matias Mijić, Josip Šalaj, Ivan Gelo, Domagoj Damjanović, Filip Josipović, Jakov Jurišić, Filip Petrušić, Dražen Čavar, Matej Špijonjak, Luka Kotris, Vanja Blagojević, trener: Saša Voldin

TORCIDA: Franko Bilić, Antonio Repić, Matej Stude, Mijo Mišerda, Toni Legčević, Ante Kovačević, Luka Tešija, Luka Grubišić, Mateo Poljarić, Antonio Asanović, Ante Silić, Josip Bilandžić, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 0:1 Grubišić (3′), 1:1 Damjanović (3′), 1:2 Repić (10′), 2:2 Damjanović (11′), 2:3 Poljarić (29′), 2:4 Asanović (31′), 2:5 Asanović (33′), 2:6 Legčević (34′). 3:6 Jurišić (36′), 3:7 Kovačević (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek  7 (4+3); Torcida  8 (3+5)

Kovačević (12′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Asanović (TORCIDA)

I jedni i drugi su u današnji susret ušli bez važnih karika. Kod “bijelo-plavih” zbog ozljede nije nastupio Pandurević, dok kod gostiju izdvajamo izostanak Družijanića. Već u prvoj minuti gosti su zaprijetili preko Mišerde čiji pokušaj iz slobodnog udarca s 10-ak metara Rončević nogom brani. U 3. minuti Torcida je povela. Gosti su osvojili loptu na centru, a Kovačević je proigrao Grubišića koji s desne strane izlazi sam pred Rončevića i pogađa suprotni kut za 0:1. No radost gostiju nije dugo trajala jer vrlo brzo “bijelo-plavi” dolaze do izjednačenja. Petrušić je iz auta s desne strane odigrao kratko za Damjanovića koji silovitim udarcem s 12-ak metara savladava Bilića za 1:1. Na novu veliku priliku čekali smo do 6. minute kada Repić prolazi po desnoj strani uz gol-aut liniju, daje povratnu loptu za Legčevića čiji mlak pokušaj zaustavlja Rončević. Uzvratili su domaći u 8. minuti kada se Jurišić našao sam na vrhu kaznenog prostora, no iz sjajne prilike puca pored gola. Minutu kasnije Torcida dolazi do prednosti. Silić je lijepo prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu za Legčevića koji je iz prve proslijedio lijevo gdje Repić neometan zabija za 1:2. Nedugo zatim mogao je i Stude zabiti, no u situaciji 1 na 1 puca pored gola. U 11. minuti Osijek dolazi do izjednačenja. U tri je poteza izigrana obrana gostiju, Petrušić je prošao kroz sredinu i odigrao za Damjanovića koji neometan iz blizine zabija za 2:2. Do kraja poluvremena gledamo ujednačenu igru uz blagu inicijativu gostiju, no rezultat se nije mijenjao.

U nastavku gledamo sličnu igru kao i u drugoj polovici prvog poluvremena. Torcida je imala inicijativu koju je okrunila vodećim zgoditkom u 29. minuti kada nakon osvojene lopte Asanović proigrava Poljarića koji izlazi sam pred Rončevića i zabija za 2:3. Za razliku od prvog poluvremena kada su gosti vrlo brzo nakon vodećeg zgoditka u oba navrata brzo kapitulirali, ovoga puta ipak nije bilo tako. Štoviše, dvije minute kasnije Splićani su novim zgoditkom došli na prag pobjede. Legčević je primio loptu na poziciji pivota, navukao na sebe dvojicu protivničkih igrača, a zatim odigrao desno za natrčalog Asanovića koji zabija za 2:4. Nedugo zatim Osijek prelazi na igru s Popovićem u ulozi golmana-igrača, no nije to dalo za njih željeni rezultat. Štoviše, Splićani su golovima Asanovića i Legčevića u nebranjen gol potvrdili pobjedu otišavši na nedostižnih 2:6. U 36. minuti Petrušić je lijepo prošao kroz sredinu i dodao desno za Jurišića koji zabija gol nade za 3:6, no nada je bila kratkog vijeka. Već u sljedećoj minuti raspoloženi Asanović je primio dugu loptu i dodao za Kovačevića koji zabija za 3:7. Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja, te je Torcida ostvarila uvjerljivu i nadasve zasluženu pobjedu. Treći je to susret u nizu bez poraza za splitske “crveno-plave”, dok je Osijek pretrpio treći uzastopni poraz. Zabrinjavajuće za “bijelo-plave” je činjenica da je poraz pretrpljen od momčadi koja se doimala kao izravni konkurent, kao i da su u trećem ovosezonskom nastupu na svom parketu ostali praznih ruku.