VIDEO | Gazprom – Yugra novi prvak Rusije!

Diljem svijeta završavaju futsal sezone, pa je tako svome kraju privedena i ruska “Paribet Superliga”. Naslovom prvaka, po treći put u svojoj povijesti, okitila se momčad “Gazprom – Yugra”! Ekipa iz Yugorska jučer je došla do treće pobjede u finalnoj seriji i tako sa glatkih 3:0 svladala prošlogodišnjeg prvaka, a ujedno i dobro nam poznatu momčad iz europskih dvoboja sa našim prošlogodišnjim prvakom Olmissumom, KPRF (Komunistička partija ruske federacije). Prve dvije utakmice finalne serije igrale su se na domaćem terenu KPRF-a u Moskvi. Prvi susret Yugra je dobila sa 3:1, dok je druga utakmica završila neodlučenim rezultatom, 3:3, a pobjednika se tražilo boljim izvođenjem šesteraca. Spretnijima i sretnijima pokazali su se opet gosti i na taj način došli u situaciju da na domaćem terenu u Yugorsku dođu do treće pobjede i naslova prvaka.

A ta treća utakmica finalnog doigravanja bila je iznimno uzbudljiva. Gosti iz Moskve su u prvom poluvremenu, uz jako dobru igru, stekli značajnu prednost od dva pogotka, pošto su pogocima Batalhe u 1. i 13. minuti, te pogotkom Asadova iz 6. minute otišli na poluvrijeme sa 1:3 na semaforu. Pogodak nade za domaćina djelo je Williana u 9. minuti susreta. U drugom dijelu susreta ipak je na teren izišla puno bolja i posloženija Yugra, te su momci u plavom sedam minuta prije kraja utakmice preko Vinogradova prvo smanjili na pogodak zaostatka, a potom preko Afanasjeva tri minute kasnije došli do toliko željenog poravnanja rezultata. Tako je osnovni dio susreta treće finalne utakmice završio rezultatom 3:3 i krenulo se u produžetke. Mreže su mirovale do dvije minute prije kraja drugog produžetka kada se u Yugrinog junaka prometnuo armenski brazilac Guilherme. Pivot Yugre povukao je loptu od centra i onda fantastičnim udarcem svladao nemoćnog Putilova na “komunističkom” golu, za treće slavlje Yugre i za ujedno naslov prvaka Rusije.

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi, ljudi se bave sportom i u zatvorenom

Kao što smo ranije naveli ovo je Gazprom – Yugri treći naslov prvaka Rusije, a prethodno su slavili u sezonama 2014/15 i 2017/18.

Za ovo finale je vezana i zanimljivost da je Yugra u doigravanje ušla sa 7.-og, predzadnjeg mjesta koje vodi u borbu za prvaka, dok je KPRF bio pozicioniran na 5. mjestu.

U borbi za treće mjesto u ruskom prvenstvu momčad Norilsky Nickel je sa također glatkih 3:0 u seriji pobijedila Yekaterinburg, inače ekipu koja je osnovni dio sezone završila kao uvjerljivo prva na tablici.

Zbog Uefine suspenzije ruskog nogometnog saveza, a ujedno i ruskih klubova, u sljedećnoj sezoni Futsal Lige prvaka neće biti ruskih predstavnika. Ruski klubovi su inače godinama bili važan čimbenik europskog futsala, pa se među ostalim i novi ruski prvak Gazprom – Yugra u sezoni 2015/16 okitila naslovom prvaka Europe.

Na koncu Vam donosimo video-sažetak finalnog dvoboja.

O nama Joso Dujić

Dubrovačko-neretvanska županijska liga | Prvi poraz Čibače, Čilipi na vrhu!

Odigrani su susreti 6. kola Dubrovačko-neretvanske županijske lige. Prvi ovosezonski poraz upisala je Čibača koju …