spot_img
spot_img

Zagrebački derbi u finalu juniorskog prvenstva!

Objavljeno:

Uspinjača Gimka i Futsal Dinamo igrat će u finalu juniorskog prvenstva Hrvatske! Na završnom turniru koji se održava na šibenskom Baldekinu jučer smo gledali izuzetno uzbudljive polufinalne dvoboje, a iako su Vrgorac i Olmissum ligaški dio natjecanja okončali na vrhu ljestvice u finalu ćemo gledati zagrebački dvoboj.

VRGORAC – FUTSAL DINAMO  3:4 (0:4)
STRIJELCI: 0:1 Vukelić (2′), 0:2 Mitrović (14′), 0:3 Renić (19′), 0:4 Hren (20′), 1:4 Barišić (22′), 2:4 Tolj (23′), 3:4 Barišić (24′)

Vrgorac je u Šibenik došao kao prvi favorit za naslov, no “nebeskoplavi” su razočarali u polufinalu porazom od Futsal Dinama. Susret je prektički odlučen u prvom poluvremenu gdje je momčad Tina Huzjaka stekla veliku prednost (0:4). No Vrgorčani su se vratili u igru, te su predvođeni Barišićem s tri gola u tri minute došli do 3:4 u ranoj fazi nastavka. Doimalo se tada da će momčad Duška Martinca kreirati preokret, no Zagrepčani su se stabilizirali i do kraja sačuvali svoju mrežu za veliku pobjedu.

USPINJAČA GIMKA – OLMISSUM  3:3 (2:1), pen. 3:0
STRIJELCI: 0:1 Doljanin (6′), 1:1 P. Rečić (19′), 2:1 Šarčević (19′), 3:1 Tolj (31′), 3:2 Doljanin (34′), 3:3 Humačkić (40′)

Uzbudljivo je bilo u dvoboju Uspinjače Gimke i Olmissuma koji je odlučen tek raspucavanjem penala. Olmissum je poveo u 6. minuti golom Doljanina, no s dva gola u završnici poluvremena Uspinjača Gimka na odmor odlazi s minimalnom prednošću. Rezultat se nije mijenjao sve do sredine nastavka kada zagrebačka momčad dolazi do povećanja prednosti, no Omišani se ne predaju te drugim golom Doljanina dolaze do smanjenja zaostatka, a u posljednjoj minuti i do izjednačenja golom Humačkića iz kaznenog udarca s 10 metara. O pobjedniku su tako odlučivali penali, a tu su se znatno uspješniji pokazali Zagrepčani. Sva tri izvođača kod “zeleno-plavih” su promašili (Šaškor, Vuković i Humačkić), dok su kod Upinjače Gimke uz promašaj Jukića zabijali Tolj, te Roko i Pino Rečić za plasman u finale.

Vrgorac i Olmissum tako će danas igrati za treće mjesto, dok ćemo u finalu juniorskog prvenstva gledati zagrebački dvoboj Futsal Dinama i Uspinjače Gimke.