Bosna i Hercegovina do pobjede protiv Slovačke, Belgija i Švedska podijelile boodve!

S jučerašnim danom zaključene su kvalifikacije za EURO. Gledali smo rasplet u grupi 3 gdje je Portugal razbio Italiju s 5:1 a Slovenija i Bjelorusija su podijele bodove. Dan ranije na rasporedu je  bilo sveukupno 6 susreta iz grupa 1, 2 i 4. U grupi 1 Španjolska je sa 7:2 razbila Finsku, dok su Belgija i Švedska u efikasnom susretu podijelile bodove.  U grupi 2 Nizozemska je minimalno slavila protiv Hrvatske (1:0), a Poljska i Ukrajina podijelile su bodove. U grupi 4 Bosna i Hercegovina tijesno je slavila protiv Slovačke (1:0), a u drugom susretu Mađarska je s rutinskih 3:0 slavila protiv Češke.

22.10.’22. Finska Španjolska 2 – 7

U susretu Finske i Španjolske gledali smo efikasnu utakmicu koja je očekivano otišla na stranu Španjolki. Igrala se 26. sekunda susreta kad je Soledo dovela Španjolke u vodstvo. Na sljedeći gol čekalo se do druge minute susreta, rezultat se mijenja na 2:0, no ne i strijelac. Soledo zabija ponovno. Na isteku iste minute u kojoj je pao drugi gol, pada i treći, sad se mijenja i rezultat i strijelac. Za vodstvo Španjolske od 3:0 pogađa Ale de Paz. Minutu nakon trećeg gola uslijedio je i četvrti, zahvaljući Lauermmi koja pogađa u sopstvenu mrežu. Nastavak golova u režiji igračica Finske gledamo i u 5. minuti, ovaj put na njihovu radost, lopta je u golu Španjolske. Na 4:1 smanjila je Lind. Ista igračica dodatno smanjuje prednost Španjolske, pogodivši za sad već dostižnih 4:2. Nismo dugo čekali na odgovor iz redova Španjolske. Minutu nakon drugog gola Finske ponovno zabija Španjolska. Na isteku 13. minute Dany zabija zaa 5:2. S tim rezultatom otišlo se na predah. U nastavku susreta Španjolke su samo potvrdile pobjedu. Prvo je na “teniskih” 6:2 digla Sotelo i došla do hattricka na ovom susretu. Konačan rezultat u 31. minuti postavila je Mayte. U drugom susretu ove grupe gledali smo uzbudljiv susret između Belgije i Švedske, koji je okončan podjelom bodova. Igrala se 19. minuta kad Belgija dolazi u vodstvo preko Bakar. Na semaforu je uspijelo proći svega 15 sekundi, kad se Švedska ekspresno vratila na 1:1. Rezultat prvog poluvremena postavila je Glans, 15 sekundi prije kraja prvog dijela. U nastavak bolje ulazi Belgija i dolazi do vodstva u 23. minuti preko Meyers. Bilo je to drugo vodstvo Belgije, očekivano je slijedio povratak Šveđanki. Na isti nismo dugo čekali. U 25. minuti Aguilar pogađa i semafor opet pokazuje izjednačenje. Kako ne mora uvijek povesti Belgija pokazala je Kiryo koja na isteku 29. minute dovodi Švedsku u prvo vodstvo na utakmici. Ulogu ekipe u vodstvu Šveđanke su igrale svega 39 sekundi. Konačan rezultat i povratak Belgije u susret postavila je Drumont pogodivši za 3:3.

22.10.’22. Poljska Ukrajina 1 – 1

Hrvatska reprezentacija se minimalnim porazom od Nizozemske oprostila od EURO-a i kvalifikacija. O ovom susretu više možete pročitati na našem portalu. U drugom susretu grupe sastale su se Poljska i Ukrajina. Bio je to susret koji je Ukrajini nudio prvo mjesto u slučaju pobjede odnosno neriješenog rezultata. Ponuđeno su Ukrajinke i prihvatile odigravši neriješeno protiv Poljske. Planovi Ukrajine stavljeni su na kušnju već u 4. minuti susreta. Fronczak, je dovela reprezentaciju Poljske u vodstvo. Minimalno vodstvo Poljakinja trajalo je narednih deset minuta, onda se javlja Tytova. U 15. minuti susreta gledamo ključan detalj utakmice i pogodak Yuliye Tytove za prvo mjesto Ukrajine u grupi.

22.10.’22. Mađarska Češka 3 – 0

Bosna i Hercegovina s ambicijom napada na prvo mjesto ušla je u susret protiv Slovačke. “Zmajice” su u čvrstoj utakmici uspijele doći do minimalne pobjede o 1:0 protiv reprezentacije Slovačke. Ključan trenutak utakmice gledamo u 13. minuti kad Alibašić postavlja konačnih 1:0 za 3 boda Bosne i Hercegovine. No, reprezetnacija Bosne i Hercegovine nije sama krojila svoju sudibnu, pa su tako ovisili o ishodu druge utakmice. Reprezentacija Mađarske “pokvarila” im je slavlje s obzirom da je upisala glatku pobjedu 3:0 protiv Češke. Mađarska je u vostvo već od 20. sekunde a pogodila je Kota. To je ujedno bio i jedini gol u prvom dijelu susreta. U nastavku gledamo dominaciju Mađarske. Oba gola Mađarske u nastavku djelo su Csille Krascsenics. Prvo je na 2:0 povisila u 31. minuti. Konačan rezultat i točku na i za prvo mjesto Mađarske postavlja u 37. minuti susreta.

23.10.’22. Portugal Italija 5 – 1

Posljednjeg dana kvalifikacija za EURO gledali smo raspleti u grupi 3. U prvom susretu su Slovenija i Bjelorusija u efikasnom susretu na kraju podijelili bodove. Slovenija je povela u 14. minuti preko Ines, a u istoj minuti bilo je i 2:0, pogodila je Ložar. S tim rezultatom se otišlo na predah. U nastavak susreta bolje ulazi Slovenija koja dolazi do vodstva od 3:0 preko Ines u 27. minuti. Bjelorusija se javlja u 34. minuti kad dolazi do smanjenja vodstva preko Vasilyeve. Pred kraj susreta Bjeloruskinje ubacuju u brzinu više. U 38. minuti došle su do potpunog izjednačenja. Prvo je na 3:2 smanjila Buzinova, a konačnih 3:3 svojim drugom golom postavlja Vasilyeva. U drugom susretu koji je odlučivao o prvom mjestu, Portugal je s uvejrljivih 5:1 potvrdio prvo mjesto u grupi 3. Igrala se 14. minuta kad je Portugal došao u vodstvo preko Fifo. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela. U nastavak susreta boolje ulazi Italija i dolazi do izjednačenja prekio Dal Maz. Tek što su proslavile gol, u istoj minuti morale su vaditi loptu iz vlastite mreže. Ana Azevedo vratila je vodstvo na stranu Portugala. Dodatan odmak na dva razlike Portugala gledamo u 35. minuti preko Pisko. Konačan rezultat susreta postavila je Catia Morgado s dva zgoditka. Prvo u 37. minuti pogađa za 4:1 a minutu poslije postavlja konačan rezultat.

GRUPA 3 Utakmice Pobjeda Neriješeno Poraz Gol razlika Bodovi
Španjolska 3 3 0 0 30 9
Italija 3 2 0 1 10 6
Bjelorusija 3 0 1 2 -20 1
Slovenija 3 0 1 2 -20 1

O nama Davor Boždar

Davor Boždar je dio CROfutsal tima od kolovoza 2022. godine. Rođeni Županjac je apsolvent na Ekonomskom fakultetu u Osijeku.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 8. kola

Od petka do nedjelje na rasporedu su susreti 8. kola 2.HMNL-jug. Prethodnog vikenda natjecanje nije …

2.HMNL-Istok | Najava i raspored 8. kola

Iza nas je vikend odmora u 2. HMNL-Istok zbog odigravanja kup natjecanja. Ovaj vikend, točnije …