EURO 2022. | Rusija nadigrala Hrvatsku i ostvarila uvjerljivu pobjedu!

U drugom nastupu na Europskom prvenstvu Hrvatska je pretrpjela prvi poraz. Rusija je bila bolja i zasluženo slavila rezultatom 0:4! Iako smo se nadali da Hrvatska može parirati Rusiji večeras to nije bilo tako. Rusija se pokazala nadmoćnom u odnosu na našu reprezentaciju i na koncu zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Drugi sudac: Cédric Pelissier (FRA)
Treći sudac: Alejandro Martinez Flores (ESP)
Četvrti sudac: David Grøndal Nissen (DEN)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Davor Kanjuh, Maro Đuraš, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Kristian Čekol, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Zoran Primić, trener: Marinko Mavrović

RUSIJA: Dmitri Putilov, Artem Antoshkin, Ivan Milovanov, Sergei Abramov, Edelson Robson dos Santos Robinho, Artem Niyazov, Ivan Chishkala, Sergei Abramovich, Daniil Davydov, Anton Sokolov, Andrei Afanasyev, Paulo Roberto Castanhassi Paulinho, Leandro Henrique Cypriano Catarino de Jesus Nando, Georgi Zamtaradze, trener: Sergey Skorovich

STRIJELCI: 0:1 Antoshkin (3′), 0:2 Paulinho (12′), 0:3 Chishkala (20′), 0:4 Antoshkin (26′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 8 (3+5); Rusija 6 (1+5)

ŽUTI KARTONI: Jelovčić (36′), Luketin (38′) – HRVATSKA

CRVENI KARTON: Matošević (2′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Artem Antoshkin (RUSIJA)

Hrvatska je u susret ušla s istom momčadi kao i u prvom kolu protiv Poljske. S druge strane, kod Rusije zbog ozljede za nastup nije konkurirao Eder Lima, a novo ime u momčadi je Afanasyev.
Već u 2. minuti Hrvatska se našla u problemima. Matošević je duboko u protivničkoj polovici načinio neugodan prekršaj na Robinhu, a nakon duljeg prekida i analize prekršaja Matoševiću je umjesto prvotno pokazanog žutog kartona pokazan crveni karton. Brojčanu prednost Rusija je brzo iskoristila. Antoshkin je s 10 metara neobranjivo zabio i doveo Rusiju u prednost, 0:1! Na prvu prijetnju Hrvatske čekali smo do 9. minute kada Putilov u jednom napadu brani udarce Jelovčića i Marinovića. U 12. minuti Rusija dolazi do povećanja prednosti. Paulinho je izmaknuo pažnji Čekola, te s pozicije pivota efektno zabija za 0:2! U 14. minuti bilježimo vrlo dobar pokušaj Sutona, no vratar Putilov nogom brani njegov udarac. Hrvatska je većim dijelom prvog poluvremena igrala ravnopravno s Rusijom, no Rusi su pokazali izuzetnu efikasnost kaznivši svaku našu pogrešku. U posljednjoj minuti Chishkala i Davydov su izigrali trojicu naših igrača, Chishkala je izašao sam pred Luketina i rutinski ga prebacio za velikih 0:3 nakon prvih 20 minuta.
U ranoj fazi nastavka Rusi su dvaput ozbiljno zaprijetili preko Chishkale, no Luketin nas u oba navrata spašava rezultatskog potopa. No nakon što je u uvodnim minutama spasio naš gol, Luketin je u 26. minuti ponudio na pladnju veliku priliku, a Antoshkin to koristi. Luketin je izašao sa svog gola, no njegov pokušaj proigravanja suigrača je blokiran, a odbijena lopta dolazi na 10 metara do Antoshkina koji zabija za 0:4! U sljedećoj minuti Novak je iz slobodnog udarca lijepo odigrao na drugu vratnicu za Marinovića koji ne uspijeva pospremiti loptu u gol. U 31. minuti Rusi su odigrali lijepu kombinaciju iz kornera, no udarac Abramova s vrha kaznenog prostora prolazi za malo pored gola. Nedugo zatim uzvratili smo sjajno odigranom akcijom preko Marinovića i Novaka, no udarac Novaka uz dodir ruskog vratara prolazi tik uz vratnicu. Rusi su u nastavku zaigrali s nekoliko igrača koji nisu u prvom planu. U 38. minuti sudački dvojac propustio je suditi 6. prekršaj Rusije nakon igranja rukom Davydova, da bi u nastavku akcije Novak na gol liniji spriječio novi zgoditak ruske reprezentacije. U posljednjoj minuti Luketin je spriječio hattrick Antoshkina, no slaba je to utjeha u porazu gdje Hrvatska nije prikazala igru kao u prethodnim dvobojima s Rusijom. Ruska je reprezentacija večeras bila znatno bolja, prikazavši odličnu igru, te s pravom figurira kao jedan od najozbiljnijih kandidata za zlato. Hrvatskoj pak ostaje dvoboj sa Slovačkom gdje ćemo tražiti pobjedu za plasman u četvrtfinale.

Novo Vrijeme novom pobjedom protiv Olmissuma izborilo finale Superkupa!

U reprizi prošlosezonskog polufinala doigravanja Novo Vrijeme je još jednom slavilo protiv Olmissuma izborivši tako …

Stanoinvest Futsal Pula pobjedom protiv Squarea izborila finale Superkupa!

Stanoinvest Futsal Pula prvi je finalist Superkupa! Puležani su u prvom polufinalnom dvoboju odigranom u …