Hrvatska porazom od Ukrajine u dodatne kvalifikacije!

Nizu bez poraza naše reprezentacije došao je kraj. U odlučujućem susretu za plasman na Europsko prvenstvo, Hrvatska je porazom od Ukrajine ostala bez izravnog plasmana na EURO, te će put do Slovenije tražiti kroz dodatne kvalifikacije. U ravnopravnom dvoboju Ukrajina je do pobjede došla golom Bilotserkivetsa u 37.minuti! Hrvatska nije pokazala igru kakvu smo gledali u poslijednje vrijeme, a dojam je da je Ukrajina ipak pokazala više želje za pobjedom, te na koncu zasluženo ostvarila veliku pobjedu.

Treći sudac: Lukáš Peško (Slovačka)
Mjeritelj vremena: Hennadiy Hora (Ukrajina)

HRVATSKA: Ivo Jukić, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Ivan Mladina, trener: Mato Stanković

UKRAJINA: Yevgen Ivanyak, Volodymyr Razuvanov, Serhiy Chepornyuk, Bogdan Novak, Oleksandr Pediash, Mykola Grytsyna, Sergiy Koval, Mykhailo Zvarych, Serhiy Zhurba, Mykhailo Grytsyna, Ihor Korsun, Petro Shoturma, Mykola Bilotserkivets, Kyrylo Tsypun, trener: Oleksandr Kosenko

STRIJELCI: 1:0 Jelovčić (12′), 1:1 Bilotserkivets (14′), 1:2 Razuvanov (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 8 (4+4) ; Ukrajina 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Jelovčić (27′), Marinović (40′) – HRVATSKA
Shoturma (9′), Razuvanov (19′), Mykola Grytsyna (21′) – UKRAJINA

IGRAČ UTAKMICE: Volodymyr Razuvanov (UKRAJINA)

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 2.minuti kada je Bilotserkivets izmaknuo pažnji naše obrane, Jukić je istrčao s gola, te uspijeva skrenuti loptu pored gola. Iz kornera Ukrajina još jednom prijeti, no udarac Grytsyne prolazi pored gola. U 4.minuti Ukrajina je propustila veliku priliku. Nakon kornera Koval je s lijeve strane oštro ubacio na suprotnu vratnicu za Bogdana Novaka, koji klizećim startom šalje loptu za malo pored gola. Novu priliku Ukrajine bilježimo u 5.minuti kada vrlo dobar udarac Shoturme s 8-9 metara Jukić lijepo brani. U slijedećoj minuti isti su akteri u glavnim ulogama; Zhurba je sjajno proigrao Shoturmu, no Jukić je još jednom nesavladiv. Loš ulazak u susret nagnao je izbornia Stankovića da već na isteku 6.minute iskoristi time-out. Nakon toga igra se umrtvila, a prvu priliku Hrvatske bilježimo u 10.minuti kada u polukontri Matošević s desne strane ne uspijeva savladati Ivanyaka. U 12.minuti Hrvatska je povela! Jelovčić je po desnoj strani prošao Kovala i sa 7-8 metara topovski zabio pod gredu nemoćnog Ivanyaka za 1:0! Na odgovor Ukrajine čekali smo do 14.minute kada Zhurba jako dobro puca s 15ak metara, no Jukić nogom odbija u korner. Nedugo zatim Ukrajina dolazi do izjednačenja. Izgubljena je lopta na našoj polovici, a Zhurba nesebično dodaje Bilotserkivetsu koji zabija u prazan gol za 1:1! Niti pola minute kasnije Ukrajina je mogla i povesti, no Korsun u izglednoj prilici sam pred Jukićem puca pored gola. U 19.minuti Ukrajina propušta još jednu veliku priliku. Zhurba je izišao sam pred Jukića, no naš kapetan je najzaslužniji što smo na odmor otišli s vrijednim remijem. Štoviše, do odmora smo mogli doći i do prednosti. Najprije je Marinović u 19.minuti pucao pored gola, da bi u poslijednjoj minuti nakon lijepo odigrane akcije udarac Sutona u sjajnoj prilici obranio Ivanyak. Na odmor se tako otišlo s izjednačenim rezultatom.
U nastavku prvu priliku bilježimo u 24.minuti kada Matošević nespretno gubi loptu pred vlastitim kaznenim prostorom, no udarac Korsuna brani Jukić. Uslijedilo je dulje razdoblje bez ozbiljnijih prilika sve do 29.minute kada je Bilotserkivets izmaknuo pažnji Sutona, no u izglednoj situaciji neometan sa 7-8 metara puca preko gola. Uzvratili smo vrlo brzo preko Marinovića koji sjajno prolazi kroz ukrajinsku obranu, no u završnici ne uspijeva uputiti kvalitetan udarac prema golu. U 31.minuti sreća spašava Ukrajinu kada udarac Novaka iskosa s lijeve strane zaustavlja vratnica! U 37.minuti propuštamo vrlo dobru priliku nakon lijepog prolaza Jelovčića po desnoj strani. Ivanyak je izišao daleko s gola, no gubimo loptu, a u kontri Razuvanov s vrha kaznenog prostora zabija za 1:2! Nakon  toga prelazimo na igru sa Sutonom u ulozi golmana-igrača, no izuzev jednog pokušaja Grbeše s lijeve strane ne uspijevamo ozbiljnije zaprijetiti golu Ukrajine. Ukrajina je tako proslavila plasman na Europsko prvenstvo, dok će Hrvatska svoj put do Slovenije tražiti kroz dodatne kvalifikacije.

Crnica ispustila pobjedu protiv Futsal Dinama!

U susretu 4.kola 1.HMNL Crnica i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3:3! Šibenčani su …

Square na krilima Džankovića do trijumfa u Vrgorcu!

U susretu 4.kola 1.HMNL Square je slavio na gostovanju kod Vrgorca rezultatom 1:3! Nakon trijumfa …