Hrvatska protiv Češke – dvoboj za korak do trofeja!

Nakon jučerašnje pobjede na otvaranju “Turnira 4 nacije” protiv Slovačke (1:0), Hrvatsku danas očekuje novi izazov. Izabranici Mate Stankovića s početkom u 15:30 sati igraju protiv Češke, a susret je to u kojem će pobjednik doći na korak do osvajanja ovog prestižnog turnira.
Češka je jučer deklasirala domaćina Mađarsku (6:0) i mnoge iznenadila. Istina, momčad Tomáša Neumanna je u Debrecen došla u gotovo najjačem sastavu, no tako uvjerljivoj pobjedi protiv domaćina zasigurno se ni Česi nisu nadali. Nakon 0:0 u prvih 20 minuta Češka je u nastavku nadigrala Mađarsku i ostvarila uvjerljivu pobjedu. Poveli su Česi u 24.minuti golom Vnuka, a u naredne 3 minute Mađari dvaput zabijaju u vlastitu mrežu čime su usmjerili susret. Od 31. do 36.minute Češka golovima Rešetára, Zárube i Koudele stavlja pečat na uvjerljivu pobjedu.
Hrvatska i Češka susreli su se prije nešto više od godinu dana, u siječnju 2017.godine kada je Hrvatska u oba prijateljska ogleda porazila Češku u gostima. Podsjetimo, u prvom ogledu Hrvatska je slavila 2:1 golovima Mateja Horvata, dok je dan kasnije ostvarena uvjerljiva pobjeda (7:3), a mrežu Češke pogađali su Matošević (2), Kanjuh, Postružin, Suton i Luketin. Vrijedi spomenuti kako je Hrvatska u spomenutim ogledima nastupila znatno oslabljena neigranjem Marinovića, Novaka, Jelovčića i Grcića. Češka je od EURO-a u Srbiji provela smjenu generacije, te su na sceni sada mahom nova imena, a od iskusnijih tu su tek vratar Gerčák i kapetan Rešetár. Premda je Hrvatska oslabljena u Debrecenu, ne treba bježati od uloge favorita protiv Češke koja je daleko od svojih najboljih izdanja.
Dvoboj Hrvatske i Češke na rasporedu je danas s početkom u 15:30 sati uz prijenos putem live-streaminga koji će biti dostupan na našim stranicama.

Alumnus kroz dramu penala do četvrtfinala kupa Hrvatske!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Alumnus Sesvete je na gostovanju u Slavonskom Brodu slavio …

Novo Vrijeme Apfel pobjedom u Našicama do četvrtfinala kupa!

Novo Vrijeme Apfel prvi je polufinalist kupa Hrvatske! Momčad Tea Strunje je u prvom dvoboju …