Hrvatska U19-reprezentacija još jednom bolja od Srbije!

Hrvatska U19-reprezentacija još je jednom slavila protiv reprezentacije Srbije u drugom prijateljskom dvoboju odigranom u Staroj Pazovi. Nakon jučerašnjih 4:5 izabranici Duje Maretića danas su slavili rezultatom 3:4.

SRBIJA U19 – HRVATSKA U19  3:4

SUCI: Vladan Radulović, Branko Galić, Radoslav Milenković (SRBIJA)

SRBIJA U19: Petar Marojević, Andrej Kostić, Aleksa Stojanović, Uroš Tošić, Đorđe Đorđić, Ognjen Pajković, Đorđe Rakić, Vukašin Vujović, Mihajlo Jeremić, Stefan Đukić, Aleksandar Ćorović, Nenad Mirković, Nikola Vasić, trener: Marko Gavrilović

HRVATSKA U19: Josip Kardum, Dominik Fotak, Duje Dragičević, Dominik Prkačin, Filip Vukelić, Leon Jedvaj, Josip Horvat, Filip Josipović, Bartul Ora, Karlo Vuković, Stefano Galešić, Antonio Knežević, Tin Ujević, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Josipović (19′), 0:2 Josipović (24′), 0:3 Vukelić (27′), 1:3 ag-Horvat (33′), 1:4 Dragičević (36′), 2:4 ag-Fotak (38′), 3:4 Rakić (39′)

Baš kao i jučer, dvostruki strijelac za “mini vatrene” još je jednom bio Filip Josipović. Mlada nada vinkovačke Aurelie doveo je našu reprezentaciju u vodstvo golom iz kaznenog udarca u 19. minuti, a drugi zgoditak Josipović postiže u 24. minuti za 0:2! Golom Filipa Vukelića u 27. minuti “mini vatreni” dolaze do velikih 0:3. U 33. minuti udarac Kostića zahvaća Horvata i vara vratara Karduma za 1:3, no tri minute kasnije Dragičević vraća prednost od tri gola za našu izabranu vrstu. U završnici susreta Srbija je ipak ublažila poraz. Najprije je u 38. minuti udarac Tošića zahvatio Fotak za novi autogol naše reprezentacije, da bi minutu prije kraja Rakić postavio konačan omjer. Na koncu spomenimo i kako je uz raspoloženog Josipovića, koji je bio kapetan u današnjem susretu, raspoložen bio i vratar Kardum koji je obranio dva kaznena udarca (10 m) reprezentacije Srbije (Đukić i Vujović).

Hrvatska je tako na najbolji mogući način otvorila reprezentativni ciklus nove generacije koja će u rujnu biti domaćin trećeg Europskog prvenstva za U19-reprezentacije. Podsjetimo, na premijernom Europskom prvenstvu za U19-reprezentacije Hrvatska je 2019. godine u latvijskoj Rigi osvojila srebro, dok su prošle godine “mini vatreni” u španjolskom Jeanu natjecanje okončali na vrlo dobrom 5. mjestu.