Hrvatska U19-reprezentacija slavila u prijateljskom dvoboju sa Srbijom

Hrvatska U19-reprezentacija slavila je u prijateljskom dvoboju protiv reprezentacije Srbije rezultatom 4:5! Prvi je to od dva dogovorena prijateljska dvoboja ove dvije reprezentacije u Staroj Pazovi, dok će se drugi susret odigrati sutra (subota) s početkom u 15:00 sati.

Hrvatska reprezentacija je većim dijelom susreta imala rezultatsku prednost, te je na koncu ostvarila zasluženu pobjedu. Izbornik Maretić odlučio se na postavu s Ujevićem na golu, dok su startnu četvorku činili Dragičević, Horvat, Josipović i Ora. Mreže su mirovale sve do 14. minute kada Josipović dovodi “mini vatrene” u vodstvo. Dvije minute kasnije Pajković je zabio za izjednačenje, da bi našoj reprezentaciji prednost na odmoru osigurao kapetan  Dragičević golom u 19. minuti za 1:2. U nastavku već u prvoj minuti naša reprezentacija dolazi do dva gola prednosti golom Galešića, no minutu kasnije autogolom Prkačina Srbija se vraća u igru. Dugih deset minutu mreže su mirovale, a onda u igri gol za gol Hrvatska na koncu ipak dolazi do pobjede. Đukić je u 33. minuti iz akumulacije zabio za 3:3, Jedvaj samo pola minute kasnije donosi novu prednost “mini vatrenima”, da bi u 35. minuti Kostić zabio za novo izjednačenje. Pobjedu Hrvatskoj na koncu donosi Josipović postigavši svoj drugi zgoditak u 38. minuti za konačnih 4:5.

SRBIJA U19 – HRVATSKA U19  4:5 (1:2)

SUCI: Srđan Mihajlović, Vladimir Tošić, Bojan Graovac (SRBIJA)

SRBIJA U19: Petar Marojević, Andrej Kostić, Aleksa Stojanović, Uroš Tošić, Nemanja Muminović, Đorđe Đođić, Ognjen Pajković, Đorđe Rakić, Mihajlo Jeremić, Stefan Đukić, Aleksandar Ćorović, Nenad Mirković, Nikola Vasić, trener: Marko Gavrilović

HRVATSKA U19: Tin Ujević, Dominik Fotak, Duje Dragičević, Dominik Prkačin, Filip Vukelić, Leon Jedvaj, Josip Horvat, Filip Josipović, Bartul Ora, Karlo Vuković, Stefano Galešić, Antonio Knežević, Josip Kardum, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Josipović (14′), 1:1 Pajković (16′), 1:2 Dragičević (19′), 1:3 Galešić (21′), 2:3 ag-Prkačin (22′), 3:3 Đukić (33′), 3:4 Jedvaj (33′), 4:4 Kostić (35′), 4:5 Josipović (38′)

Drugi prijateljski dvoboj U19 reprezentacija Srbije i Hrvatske na rasporedu je u subotu s početkom u 15:00 sati, a o ishodu istog pravovremeno ćemo Vas izvijestiti na našim stranicama.