Hrvatska – Ukrajina | Video-sažetak, fotogalerija, izjave aktera

Hrvatska reprezentacija je pobjedom nad Ukrajinom došla na korak do plasmana na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Nizozemskoj. Izabranici Marinka Mavrovića su u susretu 3. kola ostvarili treću pobjedu, preokrenuvši zaostatak 1:2 s poluvremena u pobjedu 3:2. Susret je to koji ste mogli pratiti u izravnom prijenosu na ekranima HNTV-a, a ukoliko ste to propustili donosimo Vam najzanimljivije trenutke susreta u priloženom video-sažetku.

U suradnji sa službenim fotografom HNS-a Dragom Soptom, u nastavku Vam donosimo fotogaleriju sinoćnjeg susreta iz Gradskog vrta.

FOTOGALERIJA | Hrvatska – Ukrajina  3:2 (1:2)

Na koncu, donosimo Vam i izjave iz redova naše reprezentacije. Pročitajte što su nakon susreta za CROfutsal izjavili Žarko Luketin, Luka Perić, Vedran Matošević i Marinko Mavrović.

Žarko Luketin: “Mislim da je utakmica bila jako zahtjevna. Ukrajina se pokazala kao jako živa ekipa, spremna i motorična. Nama ne odgovaraju ovakve ekipe koje igraju s 4 igrača u liniji, prvenstveno zbog toga što nismo u našoj lizi navikli na taj način igre. Mislim da moramo biti prezadovoljni rezultatom. Gubili smo 1:2 i imam dojam da su Ukrajinci stvorili više šansi, no pokazali smo karakter i da zaslužujemo biti na Europskom prvenstvu. Mislim da smo ovom pobjedom osigurali plasman na EURO i da će se tamo i nas nešto pitati. Na žalost ne idem s ekipom u Ukrajinu. Imam velikih problema s išijasom, te je dogovor s ekipom bio da se pokušam “skrpati” za ovu jednu utakmicu. Stisnuo sam zube i odigrao ovu utakmicu. Osobno nisam baš prezadovoljan sa svojom izvedbom, jer kada zezneš jedan gol to nije to. Na koncu je ipak najbitnija timska pobjeda i osvojena 3 boda. Ja ni malo ne sumnjam u Zorana i Vuka (Primić i Vuković op.a), te vjerujem da ćemo u Ukrajini pobjediti i teoretski osigurati plasman na Europsko prvenstvo.”

Luka Perić:Znali smo da će današnja utakmica biti teška od početka do kraja. Htio bih pohvaliti svoje suigrače koji su pokazali karakter svih 40 minuta. Odigrali smo vrhunsku utakmicu, za koju smo svi znali da je jaka utakmica, bilo nam je bitno pobijediti Ukrajinu kući. Bilo je malo nervoze na samoj utakmici, možda najviše s moje strane, ali ispunili smo naš cilj, te mislim da smo već 80% na Europskom prvenstvu. Idemo u Ukrajinu po pobjedu i potvrdu plasmana na Europsko prvenstvo.”

Vedran Matošević:Prije svega bih čestitao svojoj ekipi na jako dobroj utakmici. Znali smo što nas čeka. Ekipa Ukrajine je brza i dobro istrčava kontre, te smo bili dobro pripremljeni za njih. Utakmica je krenula idealno za nas, ali su se Ukrajinci prebrzo vratili i preokrenuli utakmicu u svoju korist. Pohvalio bih tu svoju ekipu koja nije izgubila glavu, vjerovali smo u sebe da možemo preokrenuti utakmicu. Sigurno da se nakon današnje utakmice možemo nadati pozitivnom rezultatu i u Ukrajini, što nas može odvesti na Europsko prvenstvo.”

Marinko Mavrović:Znali smo što nas čeka, jedna teška utakmica, da će biti velika borba, da moramo dati sve od sebe, da se radi o jednoj ekipi koja je izuzetno motorična. Kao što je Žare rekao, Ukrajina nam ne paše, igraju sa četiri igrača u liniji, no drago mi je da smo pokazali karakter u drugom poluvremenu. Izašli smo van iz svlačionice sa osjećajem da mi to možemo. Odigrali smo individualnu obranu fenomenalno. Volio bih pohvaliti sve igrače, od Josipa Sutona koji je po meni odigrao utakmicu života, zatim pohvale kapetanu Francu Jelovčiću, pa zatim Dariu Marinoviću. Mislim da je Kristian Čekol također odigrao odličnu utakmicu i da nam je dao tu fiziku, zatim Vedran Matošević i Luketin koji je u prvom poluvremenu obranio kada je trebalo. Kada se sve poklopi i kada igrači osjete da mogu i kada daju sve od sebe, to ti se naravno vrati. Zdravstveno stanje nije bajno, ali smo pokazali zube i bili najjači kada je bilo najpotrebnije. Naravno da nam nedostaju Tihomir Novak, Stjepan Perišić u tom duelu, Kristian Postružin koji ima moć razigravanja, Matej Horvat koji zadnje vrijeme igra odlično u Olmissumu. Mislim da su to izostanci koji se moraju osjetiti, ali kada se stavimo jedan za drugoga, pokazali smo da možemo biti pravi. Ne smijemo se zadovoljiti samo današnjom predstavom, moramo to sve opravdati u Ukrajini. Moramo što prije zaboraviti današnju utakmicu, čeka nas prije svega jedan težak i zahtjevan put. Tu će biti malo vremena za oporavak, te mislim da ću dati šansu momcima koji su večeras imali manju minutažu poput Gudasića, ali su to svojim igrama zaslužili. Svaki od njih mora vjerovati u sebe, mora imati karakter, mora imati mentalitet pobjednika, te će onda biti lakše i meni, ali i njima. Meni je bitno da oni daju sve od sebe, pa što Bog da. Danas smo ostvarili pobjedu svojim zalaganjem, neće ona sama doći, te nam je nitko neće pokloniti i momci su toga bili svjesni. Na koncu se želim zahvaliti svim ljudima u stručnom stožeru koji su se dali maksimalno u ovo.”

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …