Hrvatska uvjerljivom pobjedom otvorila kvalifikacijski ciklus!

Reprezentacija Hrvatske visokom pobjedom otvorila je kvalifikacijski ciklus za Svjetsko Prvenstvo 2024. U ispunjenoj dvorani Vijuš bez većih poteškoća svladana je reprezentacija Mađarske rezultatom 5:1. Utakmica je protekla u kontroli i dominaciji “kockastih” koji su u prvom poluvremenu praktički riješili pitanje pobjednika, a drugo poluvrijeme odveli u mirne vode ranim pogotkom za četiri razlike. Tako su reprezentativci na odličan način otvorili ovaj ciklus. Mavrovićevi izabranici nakon uspješnog otvaranja kvalifikacija putuju u Izrael gdje ih očekuje utakmica drugog kola.

Prvi sudac: Miguel Castilho (POR)
Drugi sudac: Ruben Antonio Cardoso Santos (POR)
Treći sudac: Filipe Goncalo Santos Duarte (POR)
Mjeritelj vremena: Mislav Džeko (CRO)
Kontrolor suđenja: Stefan Weber (GER)
Delegat: Simeon Tsolakidis (GER)

HRVATSKA: Zoran Primić, Toni Jelavić, Dario Marinović, Luka Perić, Kristian Čekol, Filip Bašković, Niko Vukmir, Duje Kustura, Josip Jurlina, Mateo Mateo Mužar, David Mataja, Marko Kuraja, Antonio Sekulić, Božo Sučić trener: Marinko Mavrović

MAĐARSKA: Marcell Alasztics, Mark Fekete, Janos Rabl, Baltazar Buki, Patrik Pal, Matyas Spandler, Richard David, Attila Biro, Peter Komaromi, Imre Nagy, Balasz Rutai, Akos Harnisch, Szabolcs Horvath, Zsombor Botond Kartik trener: Joszef Tuzo

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (10′), 2:0 Čekol (13′), 3:0 Jelavić (15′), 3:1 Harnisch (16′), 4:1 Jurlina (18′), 5:1 Kuraja (25′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 5 (3+2), Mađarska 6 (5+1)

ŽUTI KARTONI: Buki – MAĐARSKA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Sekulić (HRVATSKA)

Početnih pet minuta utakmice proteklo je u ispitivanju snaga bez izraženih prilika. Prvi opasan udarac uputio je Sekulić iz okreta i testirao zagrijanost gostujućeg vratara koji uspješno reagira. Poslije Sekulića aktivira se kapetan Marinović koji se upušta u dribling, a potom udarac koji završava u bloku. Kako se susret odmicao Hrvatska se nametnula i gospodarila parketom stvarajući sve veći broj prilika. U sljedećoj opasnoj pronašao se Čekol čiji udarac u 9. minuti završava pored gola, a u istom napadu Čekol uspijeva otrčati na drugu stranu terena i spriječiti protivnički udarac. Minutu nakon toga na sveopće oduševljenje pred domaćom publikom Antonio Sekulić dovodi Hrvatsku u vodstvo. Minutu poslije gosti šalju dugu loptu iz auta, no Primić sjajno izlazi s gola i glavom čisti opasnost. Na krilima odlične reakcije Primića Čekol u 13. minuti povećava vodstvo Hrvatske pospremivši odbijanac iza leđa Alaszticsa. Dominaciju na parketu potvrđuje Jelavić nakon sjajne dijagonale Perića, izlazi oči u oči s vratarom i hladnokrvno pogađa za 3:0. Mađari su uspjeli smanjiti na 3:1 u 16. minuti nakon što je udarac iz auta okrznuo jednog našeg igrača i završio u Primićevom golu. Dvije minute prije kraja poluvremena veza iz Omiša se javlja pa tako Jurlina pivotira na Sekulića koji odlaže, a Jurlina pogađa za 4:1.

Početak drugog poluvremena protekao je u tonu kao i prvo, bez opasnih i izglednih prilika. Prvi opasniji udarac uputio je Perić u 4. minuti nastavka iz okreta, no golman je bio siguran. Kako ima odličnu večer pred domaćom publikom Sekulić je potvrdio u 25. minuti kada krade loptu ispred Alaszticsa i asistira Kuraji kojem je preostalo spremiti loptu u praznu mrežu. Naredne minute protekle su u pokušajima gostiju. Prvo je zaprijetio Harnisch u 26. minuti, a odmah iza njega Buki iz auta, no Primić je ostao siguran na vratima. Pokušaji gostiju nastavljaju se i u 28. minuti kad s distance šutira Nagy, no Primić je i dalje siguran. Par minuta poslije toga u jednoj minuti gosti prijete dva puta, prvo iz kornera prijeti Komaromi a odmah potom i Pal koristeći povratnu loptu, ovaj put malo pored gola. Pred sam smiraj utakmice kapetan Marinović u 36. minuti odlično prolazi po liniji i šutira, no udarac završava na vratnici. Sličan scenarij gledamo i četiri minute prije kraja kad se Marinoviću upriječila greda gola.

O nama Davor Boždar

Davor Boždar je dio CROfutsal tima od kolovoza 2022. godine. Rođeni Županjac je apsolvent na Ekonomskom fakultetu u Osijeku.

Trofej CROfutsal | Jelavić primio trofej!

Uoči večerašnje utakmice između Novog Vremena i Torcide upriličena je ceremonija povodom dodjele Trofeja CROfutsal …