U19 | Hrvatska nadigrala Azerbajdžan na startu kvalifikacija za EURO!

Hrvatska U19-reprezentacija u velikom je stilu otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo. Izabranici Duje Maretića su na startu kvalifikacijskog turnira u Karlovcu nadigrali Azerbajdžan i tako načinili značajan korak prema plasmanu na EURO. Hrvatska je protiv Azera slavila s visokih 6:1, te će u subotu protiv Latvije igrati odlučujući susret za plasman na završnicu EURO-a koja će se održati u Španjolskoj.

Prvi sudac: Pablo Delgado Sastre (POR)
Drugi sudac: Michael Lima De Souza (LUX)
Treći sudac: Talgat Kosmukhambetov (KAZ)
Četvrti sudac: Mislav Džeko (HRV)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)
Delegat: Vladimir Badura (SVK)

HRVATSKA: Mate Vrdoljak, Toni Borčić, Duje Dragičević, Lovro Cigler, Domagoj Đurković, Danis Hrgota, Dominik Čičić, Romeo Sušac, Josip Govorko, Gabrijel Lasić, Ivan Vukosav, trener: Duje Maretić

AZERBAJDŽAN: Azar Farmanov, Novruz Kazikhanov, Fariz Mehraliyev, Nazim Rahimov, Nurlan Mammadov, Mirza Amirov, Khazar Aghalizada, Mikayil Qiyasov, Shaig Valizada, Mahammad Abbasov, Fuad Mammadzada, Zaur Sultanov, trener: Aghatahir Azimov

STRIJELCI: 1:0 Sušac (2′), 2:0 Josipović (7′), 3:0 Cigler (10′), 4:0 Dragičević (11′), 5:0 Hrgota (23′), 5:1 Mammadov (25′), 6:1 Sušac (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 10 (5+5); Azerbajdžan 11 (5+6)

Borčić (11′), Sušac (35′) – HRVATSKA
Abbasov (12′), Aghalizada (13′), Valizada (16′), Kazikhanov (33′) – AZERBAJDŽAN

IGRAČ UTAKMICE: Romeo Sušac (HRVATSKA)

Već u 2. minuti susreta Hrvatska dolazi do prednosti. Josipović je iz slobodnog udarca s 9 metara s desne strane kratko ostavio loptu za Sušca koji se izvukao na desnu stranu i lijepo pogodio suprotni kut za 1:0! Dvojac iz vinkovačke Aurelie tako je Hrvatskoj donio ranu prednost, sjajno otvaranje kvalifikacija u Karlovcu. U 7. minuti Hrvatska dolazi do povećanja prednosti. Čičić je primio loptu na poziciji pivota, a njegov udarac s vrha kaznenog prostora vratar Farmanov nogom kratko odbija, a na odbijenu loptu natrčava Josipović i zabija za 2:0! U 10. minuti još se jednom trese mreža Azerbajdžana. Cigler je silovitim prizemnim udarcem s 12 metara pogodio sami donji desni kut vratara Farmanova za velikih 3:0! Minutu kasnije novi zgoditak naše reprezentacije. Udarac s 15ak metara Sušca vratar Sultanov (koji je na golu zamijenio Farmanova) ne uspijeva zadržati u rukama, a na odbijenu loptu natrčava Dragičević i zabija za 4:0! Najveću priliku Azeri su propustili u 16. minuti kada Valizada sjajno proigrava Mammadova koji je izašao sam pred Vrdoljaka, no naš vratar sjajno brani njegov udarac. Na odmor je Hrvatska otišla s velikih 4:0 izborenih prije svega zahvaljujući sjajoj prvoj polovici poluvremena.
U nastavak Hrvatska ulazi jako dobro i rano dolazi do povećanja prednosti. Igrala se 23. minuta kada je Hrgota udarcem s 10ak metara iskosa s lijeve strane iznenadio vratara Sultanova koji loše reagira na ne odveć opasan udarac našeg reprezentativca, te je lopta završila u golu za 5:0! U 25. minuti do zgoditka dolazi i Azerbajdžan. Aghalizada je iz auta s desne strane ubacio u kazneni prostor gdje je Mammadov izmaknuo pažnji Đurkovića i zabio pored Vukosava koji je u nastavku na golu zamijenio Vrdoljaka – 5:1! U nastavku smo gledali uglavnom ravnopravnu igru, no dugo smo čekali na promjenu rezultata. Spomenimo i kako je sudački dvojac u 29. minuti propustio dodijeliti evidentan drugi žuti karton Aghalizadi nakon oštrog prekršaja na Govorku, no rezultat je to po svemu sudeći velike prednosti naše reprezentacije. U 33. minuti Hrvatska konačno dolazi do novogzgoditka. Sušac je iz slobodnog udarca sa 7 metara s lijeve strane iskoristio pomicanje protivničkog igrača iz obrambenog zida i zabio za 6:1! Do kraja susreta gledamo inicijativu naše izabrane vrste, no rezultat se nije mijenjao ponajviše zahvaljujući vrataru Farmanovu koji je s nekoliko vrlo dobrih intervencija spasio svoju momčad od većeg rezultatskog potopa. Vrijedi izdvojiti situaciju 20 sekundi prije kraja kada je azerbajdžanski vratar obranio akumulaciju Sušcu nakon što je Dragičević iznudio 6. prekršaj Azera daleko od gola. Ostalo je 6:1, uvjerljiva pobjeda Hrvatske za sjajno otvaranje kvalifikacijskog turnira u Karlovcu.