U19 EURO | Finci na korak do plasmana na EURO!

Nakon što su u utorak odigrane prve dvije utakmice završnog kvalifikacijskog turnira za U19 EURO, jučer je odigrano sedam utakmica. Odigrane su tako po dvije utakmice u grupama 1, 3 i 4 te jedna u grupi 5. Prije nego što krenemo na kratke izvještaje s utakmica, podsjećamo Vas na sastav kvalifikacijskih grupa.

ITALIJA – TURSKA 5:3 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Isgro (7′), 2:0 Scavino (11′), 2:1 Eliaçık (18′), 3:1 Henz Oechsler (22′), 3:2 Yildiz (24′), 4:2 De Felice (30′), 5:2 Pazetti (36′), 5:3 Eliaçık (37′)

NIZOZEMSKA – CRNA GORA 0:3 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Puletić (5′), 0:2 Petrušić (21′), 0:3 Puletić (23′)

U grupi 1 jučer su odigrane utakmice prvog kola. Prvo su na teren izašle reprezentacije Italije i Turske. Domaćini su dobro otvorili utakmicu i u 11. minuti imali dva pogotka prednosti. Do polovice drugog poluvremena igralo se pogodak za pogodak, a četiri minute prije kraja susreta Talijani su otišli i na tri pogotka prednosti. Minutu kasnije najraspoloženiji strijelac ove utakmice, Eliaçık je postavio konačan rezultat susreta svojim drugim pogotkom. U drugom susretu kola smo vidjeli odličnu Crnu Goru koja je povela već u petoj minuti preko Puletića, a u prvim minutama drugog poluvremena su postigli još dva pogotka i upisali pobjedu s pogotka razlike kojom su preuzeli vrh tablice. Turska danas igra s Crnom Gorom dok će u drugom dvoboju snage odmjeriti Italija i Nizozemska.

GRUPA 3:

FRANCUSKA – SRBIJA 4:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Diop (7′), 2:0 Alla (12′), 3:0 Faytre (35′), 4:0 Diop (39′)

SLOVENIJA – MAĐARSKA 2:1 (0:0)

STRIJELCI: 1:0 Rajter (24′), 2:0 Goznik (28′), 2:1 Szalmas (37′)

I u grupi 3 su odigrane dvije utakmice. U dvoboju Francuske i Srbije gledali smo jednosmjernu utakmicu. Mrežu Srbije je načeo Diop, a isti je igrač zabio i posljednji pogodak na susretu minutu prije kraja. Pogađali su još Alla i Faytre za uvjerljivu pobjedu Francuske rezultatom 4:0. Drugi dvoboj u grupi je pružio nešto više zanimljivosti. Mreže su mirovale sve do 24. minute kada je Slovence do vodstva doveo Rajter, a četiri minute kasnije je i Goznik pogodio za udvostručenje prednosti. Konačan rezultat 2:1 je tri minute prije kraja utakmice postavio Szalmas. Francuzi su tako nakon prvog kola prvi i u današnjem direktnom dvoboju sa Slovencima pobjednik bi osigurao plasman na EURO. U drugom susretu će snage odmjeriti jučer poražene reprezentacije Srbije i Mađarske.

GRUPA 4:

BOSNA I HERCEGOVINA – POLJSKA 3:1 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Roll (7′), 1:1 Brkanić (12′), 2:1 Radujković (31′), 3:1 Kasalo (33′)

FINSKA – KAZAHSTAN 7:1 (6:0)

STRIJELCI: 1:0 Kaikkola (8′), 2:0 ag-Bauyrzhanuly (10′), 3:0 Kaivola (10′), 4:0 Niemelä (18′), 5:0 Kaikkola (18′), 6:0 Pekki (20′), 6:1 Kim (29′), 7:1 Paappanen (39′)

U prvom dvobojom grupe 4 Poljaci su protiv Bosne i Hercegovine bolje otvorili susret i poveli u sedmoj minuti preko Rolla, ali je pet minuta kasnije Brkanić zabio za izjednačenje. Mreže su mirovale sve do posljednje četvrtine utakmice kada su reprezentativci Bosne i Hercegovine zabili dva pogotka u razmaku od nešto manje od tri minute i došli do prve pobjede. Rezultatski najuvjerljiviju utakmicu smo vidjeli u drugom dvoboju ove grupe. Finci su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme i postigli čak šest pogodaka. Kazahstanci su u 29. minuti došli do počasnog pogotka, a u pretposljednjoj minuti susreta je Paappanen postavio konačan rezultat susreta. Pobjedom rezultatom 7:1 Finci su nakon pobjede protiv Bosne i Hercegovine u utorak došli na korak do osvajanja prvog mjesta u skupini i plasmana na EURO. Danas ih očekuje dvoboj protiv Poljske koja poput Bosne i Hercegovine ima jednu pobjedu i obje momčadi su i dalje u igri za prvo mjesto. Bosna i Hercegovina će protiv Kazahstanaca tražiti pobjedu.

GRUPA 5:

GRUZIJA – RUMUNJSKA 2:3 (2:2)

STRIJELCI: 1:0 Kurtsadze (4′), 2:0 Giorgadze (5′), 2:1 Csog (11′), 2:2 Nagy (17′), 2:3 ag-Kurtsadze (35′)

Nevjerojatnu utakmicu smo vidjeli u jedinoj jučer odigranoj utakmici u grupi 5. Gruzijci su ekspresno preko Kurtsadzea i Giorgadzea do pete minute zabili dva pogotka i djelovalo je kao da će upisati uvjerljivu pobjedu, ali su Rumunji odgovorili na najbolji mogući način i u idućih nešto više od 10 minuta preko Csoga i Nagyja došli do izjednačenja. Mreže su potom mirovale sve do šest minuta prije kraja susreta kada je strijelac prvog pogotka na susretu postao tragičarem utakmice. Kurtsadze je zabio u vlastitu mrežu i donio Rumunjima prvu pobjedu u grupi. Gruzijce danas očekuje dvoboj protiv Slovačke u kojoj će sigurno pokušati doći do pobjede.

Za kraj Vam donosimo dosadašnje rezultate kao i raspored svih utakmica do kraja završnog kvalifikacijskog turnira.

RASPORED

Utorak, 15.03.2022. Poland flag icon - Country flags POLJ – KAZ Kazakhstan flag icon - Country flags
Bosnia and Herzegovina flag icon - Country flags BIH – FIN Finland flag icon - Country flags
3:2
1:3
Srijeda, 16.03.’22. Italy flag icon - Country flags ITA – TUR Turkey flag icon - Country flags
Bosnia and Herzegovina flag icon - Country flags BIH – POL Poland flag icon - Country flags
The Netherlands flag icon - Country flags NIZ – CG  Montenegro flag icon - Country flags
Flag Of France Round Icon Badge Or Button French National Symbol Template Design Vector Illustration Stock Illustration - Download Image Now - iStock FRA – SRB Serbia flag icon - Country flags
Georgia flag icon - Country flags GRU – RUM Romania flag icon - Country flags
Finland flag icon - Country flags FIN – KAZ Kazakhstan flag icon - Country flags