IZ SVIJETA | Pobjeda Cartagene, remi Mantove!

Kao što ste već navikli, na našem portalu vas redovno obavještavamo o nastupima naših reprezentativaca u inozemstvu. Jučer su tako u akciji bili Cartagena i Mantova, a u nastavku vam donosimo kratke izvještaje s njihovih utakmica.

JIMBEE CARTAGENA – BURELA FS 7:4 (2:1)

STRIJELCI: 0:1 Diz (7′), 1:1 Bebe (7′), 2:1 Solano (12′), 3:1 Marinović (24′), 3:2 Renato (29′), 4:2 Waltinho (30′), 5:2 Waltinho (30′), 5:3 Miguez (31′), 6:3 Avellino (34′), 7:3 Solano (36′), 7:4 Giasson (38′)

Nakon što smo u prvom poluvremenu mogli vidjeti “samo” tri pogotka, u drugom poluvremenu je palo čak osam pogodaka. Gosti su bili ti koji su prvi poveli u sedmoj minuti, ali vodstvo je trajalo vrlo kratko s obzirom da domaćini odmah u istoj minuti izjednačavaju rezultat. Do 24. minute susreta domaćini tako nižu tri pogotka, a strijelac trećeg pogotka je bio naš reprezentativac Dario Marinović. Pet minuta kasnije gosti dolaze na jedan pogodak zaostatka, ali domaćini odgovaraju s dva pogotka u nizu, a do kraja susreta i povećavaju ukupnu prednost te susret završavaju s tri pogotka razlike. Naš reprezentativac je uz već spomenuti pogodak upisao i asistenciju te zaradio žuti karton. Za Cartagenu je nastupio i bivši igrač Novog Vremena, Lucao te je upisao asistenciju. Ovom pobjedom, drugom u nizu, Cartagena je zadržala treće mjesto te je i dalje u borbi za prvo mjesto s obzirom da imaju četiri boda manje i dvije utakmice manje od vodeće Palme Futsal dok za drugoplasiranim Levanteom zaostaju dva boda uz utakmicu manje. S druge strane, Burela je trenutno na 13. mjestu prvenstvene ljestvice i, iako trenutno iznad zone za ispadanje iz lige, s obzirom da imaju više odigranih utakmica od ekipa koje su lošije plasirane i samo bod više od 16. mjesta koje vodi u drugu ligu. Cartagena svoj sljedeći dvoboj u španjolskom prvenstvu igra 6. veljače protiv Antequere koja se trenutno nalazi na 14. mjestu prvenstvene ljestvice.

ANIENE – MANTOVA 3:3 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Bueno (11′), 0:2 Petrov (12′), 1:2 Carvalho (13′), 1:3 Bueno (19′), 2:3 Carvalho (23′), 3:3 Taloni (40′)

Nakon što je u prošlom kolu prekinula negativni niz rezultata pobjedom protiv Avellina, Mantova je sinoć igrala u gostima protiv Anienea i u zadnjoj minuti prosula pobjedu te otišla doma sa samo jednim bodom. Prvih 10 minuta susreta mreže su mirovale, a onda smo u tri minute vidjeli tri pogotka. Gosti su golovima Buena i Petrova poveli 0:2, ali ubrzo zaostatak domaćina smanjuje Carvalho. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak u mreži domaćina te gosti na odmor odlaze s prednošću od dva pogotka. Ipak, u drugom poluvremenu prvo Carvalho u 23. minuti, a potom Taloni u 40. minuti donose bod svojoj momčadi. Aniene je s ovim bodom skočio na 12. mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi dok je Mantova i dalje na 10. mjestu, jednom mjestu više od zone koja također vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u ligi te ima dva boda više od 11. Real San Giuseppea, ali i dvije utakmice više. Za Mantovu su nastupili: Juha-Matti Savolainen (bivši golman Crnice), Ante Daničić, Blago Gašpar i Marko Kuraja (bivši igrači Squarea) te Luka Suton (bivši igrač Vrgorca) dok je momčad s klupe vodio novi trener, Brazilac Jeffe. Daničić i Suton su upisali po asistenciju. Mantova u sljedećem kolu na svom terenu igra protiv vodeće momčadi prvenstva, Acqua e Saponea. Utakmica je na rasporedu 6. veljače.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Futsal Olimpijac kompletirao momčad za novu sezonu!

Pred početak nove natjecateljske sezone drugoligaš iz Županje neumorno radi na pojačanjima. U  kategoriji ulaznih …

Trijumf Stanoinvest Futsal Pule u Makarskoj!

Stanoinvest Futsal Pula pobjednik je Superkupa! Momčad Nijaza Mulahmetovića je u finalnom dvoboju u Makarskoj …