SLOVENIJA | Dobovec uvjerljivo otvorio finalnu seriju!

Sinoć su prvu utakmicu finala slovenskog prvenstva odigrali Dobovec i Litija. Dobovec je upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1, a jedan od strijelaca je bio i naš reprezentativac Matošević. Finalna serija se igra na tri pobjede te je Dobovec tako poveo 1:0. Iduća utakmica finala je na rasporedu u petak, a igrat će se u Litiji. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s utakmice i snimku utakmice.

FK DOBOVEC – FC LITIJA 6:1 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Matošević (6′), 2:0 Čujec (7′), 3:0 Čeh (26′), 4:0 Mordej (28′), 4:1 Lennon (30′), 5:1 Turk (33′), 6:1 ag-Arnon (38′)

Branitelj naslova, momčad Dobovca je bolje otvorila susret te povela u šestoj minuti nakon lijepe akcije našeg reprezentativnog trojca u dresu Dobovca. Novak je izveo jedan aut, Perić produžio petom dalje do Matoševića koji zabija za 1:0. Do udvostručenje vodstva domaćini dolaze svega 30-ak sekundi kasnije kada Čujec na protivničkoj polovici oduzima loptu i zabija za 2:0. Domaćini su ovaj rezultat držali sve do odmora, a novi pogodak vidjeli smo u 26. minuti susreta kada domaćine na +3 odvodi Čeh nakon asistencije Novaka. Dvije minute kasnije novi pogodak u gostujućoj mreži djelo je Mordeja. Zaostatak od četiri gola natjerao je goste na igru s golmanom-igračem koji im se isplatio u 30. minuti kada za smanjenje na -3 pogađa Lennon. Gosti dalje od ovog pogotka više nisu mogli te su do kraja susreta primili još dva pogotka. Prvo je u 33. minuti za novih +4 pogodio Turk, a dvije minute prije kraja susreta gostujući igrač Arnon zabija autogol i postavlja konačan rezultat utakmice, velika pobjeda Dobovca rezultatom 6:1. U redovima Litije je veliku minutažu imao naš Josip Jurić. Iduća utakmica finala se igra u petak s početkom u 20 sati.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.