spot_img
spot_img

VIDEO | Japan slavi naslov prvaka Azije!

Objavljeno:

Reprezentacija Japana novi je prvak Azije! U finalu azijskog prvenstva u Kuvajtu reprezentacija “Zemlje izlazećeg sunca” je slavila protiv višestrukih azijskih prvaka reprezentacije Irana rezultatom 3:2 za svoj četvrti kontinentalni naslov. Treće je pak mjesto osvojio Uzbekistan koji je u dvoboju za broncu nadigrao Tajland s uvjerljivih 8:2.

IRAN – JAPAN  2:3 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Ahmadabbasi (15′), 1:1 Shimizu (16′), 1:2 Oliveira (27′), 1:3 ag-Ahmadabbasi (40′), 2:3 Javan (40′)

Sjajnu utakmicu gledali smo u finalu. Iran je do finala sve pobjeđivao super-uvjerljivo. Dovoljno je napomenuti da su branitelji naslova “najmanje uvjerljivo” slavili u dvoboju 1. kola protiv Indonezije, te u polufinalu protiv Tajland. U oba susreta Iran je slavio “samo” s 5:0. Japan je pak već u prvom susretu poražen od Saudijske Arabije (1:2), dok su u četvrtfinalu i polufinalu ostvarene tijesne pobjede protiv Indonezije (3:2) i Uzbekistana (2:1). Finale je ponudilo uzbudljiv i ujednačen susret u kojem je Iran imao više od igre, no futsal se igra zbog golova, a tu je Japan pokazao bolju realizaciju i na koncu zasluženo slavio. Mnogi će reći da je presudan trenutak susreta bila 27. minuta kada brazilski Japanac Oliveira sjajno zabija iz slobodnog udarca za 2:1. Iran je pokušao doći do iznenađenja igrom s golmanom-igračem, no Japan se uspješno obranio, a u posljednjoj minuti Ahmadabbasi nesmotreno šalje loptu u vlastiti prazan gol za 1:3. Iran je do kraja tek ublažio poraz golom Javana u posljednjim sekundama za konačnih 2:3. Bilo je ovo osmo finale prvenstva Azije u kojem su u finalu igrali Iran i Japan, i tek drugi poraz Irana u finalu prvenstva Azije.

TAJLAND – UZBEKISTAN  2:8 (1:4)
STRIJELCI: 1:0 Wingwon (2′), 1:1 Ropiev (2′), 1:2 Choriev (7′), 1:3 Tulkinov (14′), 1:4 Nishonov (16′), 1:5 Joraev (22′), 1:6 A. Rakhmatov (23′), 1:7 Ropiev (26′), 2:7 Worasak (27′), 2:8 Khamroev (31′)

Uzbekistan i Tajland su nakon Irana i Japana najuspješnije azijske reprezentacije, stoga je njihov plasman među četiri i očekivan. Tajland je poveo već u 2. minuti, no bio je ovo susret lišen rezultatske neizvjesnosti. Uzbekistan je do odmora stekao lijepu prednost (4:1), koja je do kraja susreta samo rasla za na koncu uvjerljivih 8:2. Četvrta je ovo u nizu medalja za Uzbekistan na azijskom prvenstvu, deveta ukupno. Srebro je Uzbekistan osvojio 2001., 2006., 2010. i 2016., a broncu 2005., 2007., 2014. i 2018. godine. Naslov prvaka za Uzbekistan ostaje nedosanjani san, a najbliže tituli bili su 2016. godine kada su kao domaćini u finalu poraženi od Irana rezultatom 2:1.